اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

پالیگان زنجیره‌های کاربردی سوپرنت را راه اندازی می‌کند

پالیگان (Polygon)، راه حل مقیاس‌پذیری اتریوم، شبکه جدیدی را با نام سوپرنت (Supernet) راه‎‌اندازی کرده است که هدف آن کمک به پذیرش عمومی وب ۳ است. پالیگان همچنین ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی به توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند از این شبکه استفاده کنند اختصاص داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پالیگان (Polygon) در روز جمعه اعلام کرد که زنجیره سوپرنت پالیگان (Polygon Supernet) به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که پروژه‌های خود را در یک محیط منعطف و بدون هزینه‌های عملیاتی پیاده‌سازی کنند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند پروژه‌های خود را روی زنجیره مستقل سوپرنت (SSC) یا زنجیره امنیت مشترک سوپرنت (SSSC) مستقر کنند. اولی توسط یک اعتبارسنج واحد مدیریت می‌شود که هزینه‌های نگهداری را کاهش می‌دهد، در حالی که دومی دارای اعتبارسنج‌های حرفه‌ای است که برای اعتبارسنجی شبکه باید رمزارز MATIC را استیک کنند.

سوپرنت‌ها با وجود اتکا به پالیگان ادج (Polygon Edge) که یک فریم‌ورک توسعه برای پروژه‌هایی است که می‌خواهند شبکه بلاکچینی خود را بر بستر اتریوم ایجاد و مستقر کنند، با ارائه ویژگی‌های امنیتی و تمرکززدایی بیشتر از محدوده امکانات آن فراتر می‌روند.

پالیگان برای کمک به پذیرش و استفاده از سوپرنت‌ها، ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی برای توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند از این شبکه استفاده کنند در نظر گرفته است.

ساندیپ نایلوال (Sandeep Nailwal)، یکی از بنیان‌گذاران پالیگان، تاکید کرد سوپرنت‌ها به پیشبرد هدف پروتکل او که «پذیرش عمومی وب ۳» است، کمک می‌کنند.

برای گسترش پذیرش عمومی، علاوه بر این اقدامات، پالیگان در حال همکاری با شرکت خدمات پرداخت استرایپ (Stripe) است تا امکان پرداخت فوری به فروشندگان و سازندگان محتوا را با استفاده از استیبل کوین USDC فراهم کند.

در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰)، آوالانچ اعلام کرده بود ۲۹۰ میلیون دلار به یک صندوق متاورس اختصاص داده است، که بخشی از آن برای توسعه سابنت‌ها (Subnets) صرف می‌شود. این ایده به ایده سوپرنت‌های پالیگان شباهت دارد.

هدف نهایی هر دوی این اقدامات ایجاد بلاکچین‌های با کاربری خاص است که بر نیازهای عموم مصرف‌کنندگان یا کاربری‌های سازمانی تمرکز دارند.

منبع
cointelegraphcoindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا