اخبار داخلی

سخنگوی صنعت برق: برق نیروگاه ها برای استخراج رمز ارزها به فروش می رسد

سخنگوی صنعت برق، از انتشار آگهي مزايده فروش برق حاصل از توليد توربين‌های انبساطی نيروگاه‌های رامين اهواز و شهيدمنتظري اصفهان براي استخراج رمز ارزها خبر داد.

مصطفی رجبی مشهدی ايجاد منابع پايدار درآمدی در سال‌هاي اخير را يكي از اهداف اصلي صنعت برق ايران برشمرد و افزود: نوسانات شديد ارزی و ثبات تكليفی قيمت فروش برق به مشتركان موجب شده است بين درآمدها و هزينه‌ها در صنعت برق كشور شكاف بزرگي ايجاد شود که متاسفانه بر ابعاد آن به صورت ماهانه افزوده می‌شود.

برق سه نیروگاه برای استخراج رمز ارزها به فروش می‌رسد

وي استخراج رمز ارزها و فروش برق مورد نياز آن را يكي از راه‌های كسب درآمد در حوزه برق برشمرد و گفت:

بر اساس قوانين و مقررات ابلاغی هيئت وزيران و وزارت نيرو مقرر شده است تا از توان واحدهاي نيروگاهی دارای توربين انبساطی براي توليد رمز ارز استفاده شود.

رجبی مشهدی ادامه داد: يكي از راهكارهای موجود در اين بخش استفاده از انرژي توليدي توربين‌های انبساطی است كه از سوخت گاز، گازوئيل يا مازوت جهت توليد برق در آن استفاده نمی‌شود و تنها از طريق جريان گاز برق توليد می‌شود. از سوي ديگر برق حاصل در شبكه داخلی نيروگاه تزريق و مصرف می‌شود و به شبكه سراسري متصل نيست.

سخنگوی صنعت برق با تاكيد بر اينكه در سه نيروگاه رامين اهواز، نكا و شهيدمنتظري تجهيزات مربوطه نصب شده است، گفت:

در اين سه نيروگاه بين ۳۰ تا ۴۰ مگاوات ظرفيت توليد برق از توربين انبساطي وجود دارد كه در اين مرحله ۱۵ مگاوات براي رمز ارز در نظر گرفته شده است.

وی تاكيد كرد:

در اين مرحله آگهي مزايده فروش برق حاصل از توليد توربين‌های انبساطی نيروگاه‌های رامين اهواز و شهيدمنتظري براي استخراج رمز ارزها در سامانه ستاد (سامانه تداركات الكترونيكي دولت) به نشاني www.setadiran.ir منتشر شده است و آگهي مزايده مربوط به نيروگاه نكا نيز اواخر هفته جاري منتشر می‌شود.

سخنگوی صنعت برق اضافه كرد:

آخرين مهلت برای حضور در مناقصه نيروگاه رامين چهاردهم مهرماه و مناقصه نيروگاه شهيدمنتظری نيز بيستم مهرماه خواهد بود.

رجبي مشهدي خاطرنشان كرد: درصدديم كه درآمد حاصل از اين بخش در جهت نوسازي و بهسازی نيروگاه‌ها مورد استفاده قرار گيرد.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی توانیر

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا