بررسی وبسایت Lootbits؛ کسب بیت کوین رایگان یا هدر دادن زمان؟!

اخیرا در محافل مربوط به ارزهای دیجیتال نام وبسایت Lootbits را زیاد شنیدیم؛ همچنین سوالات مکرر کاربران در رابطه با این وبسایت باعث شد آن را زیر ذره بین میهن بلاکچین، مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. این زیر ذره بین به شما کمک می کند تا به طور کلی اطلاعات مناسبی در رابطه با این نوع وبسایت ها کسب کنید.

ترفندهای قدیمی از طریق ابزارهای جدید!

سایت های کلیکی از قدیم الایام در بستر اینترنت فعالیت می کردند که هدف اکثر آنها جذب تبلیغات و بازدید برای وبسایتشان بود. اینگونه سایت ها می توانند برای افرادی که شغل خاصی ندارند و یا نمی توانند از زمانشان استفاده بهتری کنند، مفید باشد. به عنوان مثال، گام به گام با سایت LootBits پیش می رویم.

ابتدا هنگامی که وارد سایت می شوید از شما می خواهد که در سایت ثبت نام کنید و یا وارد اکانتتان شوید. ثبت نام در این گونه سایت ها معمولا زمانبر نیست و با وارد کردن نام و آدرس ایمیل، ثبت نامتان انجام خواهد شد. بعضا ایمیلی برای تایید از طریق سایت ارسال می شود که می بایست از طریق لینکی که برایتان ارسال می شود اکانتتان را فعال کنید. اخیرا وبسایت هایی مانند Lootbits سبک سنتی و قدیمی خود را با ارزهای دیجیتال ترکیب می کنند تا جذابیت بیشتری برای کاربر داشته باشد. نحوه کار این سایت ها نیز متفاوت است. برخی از آنها صرفا دستورالعمل های کلیکی ارائه می دهند که کاربر می بایست آن مراحل را انجام دهد، برخی دیگر در قالب بازی های شرط بندی و انواع بازی های اینچنینی، فرآیندهایی را پیش رویتان قرار می دهد که سایت LootBits از این دسته است.

بازی کردن به امید پولدار شدن!

معمولا بازی هایی که در این گونه سایت ها قرار داده می شود، بسیار آسان و وسوسه انگیز هستند. از آنجا که شانس و اقبال در این بازی های حرف اول را می زند؛ حتی اگر دارایی خود را از دست دهید باز مایلید که شانس خود را امتحان کنید. نکته ی مهمی که در اکثر این سایت ها وجود دارد این است که: الگوریتم های شانس و اقبال در این سایت ها به گونه ای است که در ابتدا کاربر با خوش شانسی مواجه می شود و ممکن است بدون نیاز به سرمایه خاصی، مبلغی را در قالب بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال جایزه ببرید اما نکته جالب تر اینجاست که اکثر این سایت ها برای برداشت یا withdraw مینیموم و یا حداقل قرار می دهند که به عنوان مثال این مقدار در سایت Lootbits چیزی معادل ۰.۰۴۹ بیت کوین است که با قیمت کنونی بیت کوین، نزدیک به ۶ میلیون تومان می شود.

الگوریتم شانسی که در پاراگراف قبل بیان کردیم سعی می کند شما را فردی خوش شانس جلوه دهد که علاقمند به ادامه بازی و فعالیت در این سایت شوید اما رفته رفته متوجه می شوید که این روند تغییر می کند و به یک فرد بد شانس تبدیل می شوید.

حالا بپردازیم به وبسایت LootBits: زمانی که برای اولین بار ثبت نام می کنید و وارد وبسایت می شوید، تعداد ۳۰ الماس یا gem به شما تعلق می گیرد که با هر الماس می توانید یک جعبه شانس را به شکل زیر باز کنید:

 

Lootbits1

خروجی این جعبه معمولا مقداری بیت کوین (در حد ساتوشی)، تعدادی xp، الماس، یک سری عکس و علائم و در نهایت خالی بودن جعبه.

ممکن است در ابتدا با دیدن بیت کوین هایی که به صورت رایگان دریافت می کنید ذوق زده شوید اما این نکته را بدانید که راه بسیار طولانی را برای کسب حداقل مقداری که می توانید برداشت کنید در پیش دارید که در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

لینک دعوت

تقریبا در تمامی این وبسایت ها لینک دعوت وجود دارد و در ازای دعوت شما از دوستانتان و ثبت نام آن ها از طریق لینک شما، مقداری الماس یا gem در اختیارتان قرار می گیرد. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید انواع مختلف دریافت الماس از طریق لینک دعوتتان قرار داده شده است:

 

Lootbits2

انجام دستور العمل ها

معمولا این گونه سایت ها در قبال انجام برخی فعالیت هایی که برایتان قرار می دهند، الماس به عنوان جایزه در نظر می گیرند که معمولا کارهای زمان بر و بعضا خطرناکی است که در ادامه بیشتر در این رابطه توضیح می دهیم. در عکس زیر برخی از این فرآیندها را مشاهده می کنید:

 

Lootbits3

ترید

البته نه به معنای واقعی کلمه، بلکه پیش بینی قیمت بیت کوین است که از طریق آن می توانید بر روی افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین شرط ببندید! که در عکس زیر نشان داده شده است:

 

Lootbits4

بازی های شانسی

از طریق انجام برخی از بازی های شانسی و تصادفی نیز می توانید الماس های خود را افزایش دهید. این جمله به این معنی نیست که همواره الماس هایتان افزایش پیدا می کند، بلکه در ابتدا لازم است برای انجام این بازی ها، مقداری الماس وسط بگذارید؛ حال ممکن است این الماس ها افزایش و یا ممکن است کاهش پیدا کند و کلا از دست برود. چند نمونه از این نوع بازی ها که معروف هستند مانند لاتاری، گردونه شانس و… را مشاهده می کنید:

Lootbits5

Lootbits6

Lootbits7

اهداف پایان ناپذیر

ممکن است توجهتان به برخی کارهای روزانه در سایت جلب شود که با انجام دادن آنها مقدار قابل ملاحظه ای الماس جمع آوری می کنید. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که این الماس ها چه کاربردی دارند؟! شما می توانید از طریق این هر الماس، یک جعبه شانسی را باز کنید و هر چه تعداد بیشتری جعبه باز کنید، احتمال دریافت بیت کوین برایتان بیشتر می شود.

اما برگردیم به اهداف پایان ناپذیر که معمولا انجام کارهایی است که وقت بسیار زیادی از شما می گیرد که چند نمونه از آنها را در زیر مشاهده  می کنید:

Lootbits8

Lootbits9

بیت کوین های خارج از دسترس!

طی چند ساعتی که در حال بررسی این وبسایت بودیم مقداری بیت کوین معادل با ۸ دلار کسب کردیم اما این مقدار، فاصله بسیار زیادی تا حداقل مقدار قابل برداشت دارد. به این معنی که می بایست میزان بیت کوین شما ۰.۰۴۹ یا معادل با ۴۲۶ دلار شود. این در حالی است که بخت با شما یار باشد و حداقل روزی ۸ دلار به دست بیاورید، در این صورت پس از نزدیک به دو ماه فعالیت مداوم می توانید به حداقل میزان برداشت برسید. حال در نظر بگیرید که با ۸ دلار تنها ۲ درصد از مسیر حداقل برداشت را طی کرده ایم:

 

Lootbits10

مراقب تروجان ها باشید!

گاهی اوقات این وبسایت ها آلوده به تروجان های مخرب هستند که علاوه بر اینکه ممکن است سیستم شما را با اختلال مواجه کند، ممکن است در پس پرده وبسایت های مختلفی را از طرف شما باز کند که ممکن است آغشته به ویروس باشند که می تواند برای سیستم و اطلاعاتتان خطرناک باشند.

در هنگام باز کردن سایت Lootbits آنتی ویروس، تروجانی را شناسایی کرد با این نام: HTML/ScrInject.B trojan که پس از بررسی این تروجان متوجه شدیم می تواند بسیار خطرناک باشد و تاثیرات مخرب فوق را بر روی سیستم و اطلاعاتتان اعمال کند.

نتیجه گیری

اگر تمامی مطالب بالا را مطالعه کرده باشید قطعا متوجه این امر می شوید که برای به دست آوردن بیت کوین های رایگان می بایست مدت زمان بسیار زیادی را صرف کنید. تازه هیچ تضمینی برای دریافت این بیت کوین ها نیست زیرا ممکن است بخت با شما یار نباشد و چیزی نصیبتان نشود! در ضمن میزان حداقل برداشت این وبسایت چیزی نزدیک به ۴۲۶ دلار است که نزدیک شدن به این مقدار بسیار زمانبر و شانسی است. در ضمن اطمینانی هم نیست که پس از رسیدن به میزان حداقلی اعلام شده، قادر باشید که بیت کوین هایتان را انتقال دهید. با جستجویی که در اینترنت داشتیم و  با مطالعه نظرات کاربران متوجه شدیم که اکثر کاربرها و سایت های معتبر، این وبسایت را اسکم و کلاهبرداری می دانند. (درست است پولی از سمت شما دریافت نمی کند اما زمانتان را بیهوده هدر می دهد که گاهی ارزش این زمان بسیار زیاد است و غیر قابل بازگشت)

رتبه الکسای این وبسایت در ایران ۷۰۲ است که رتبه ی قابل قبولی است زیرا روزانه تعداد زیادی کاربر، زمان بسیار زیادی را در این وبسایت صرف می کنند که این نکته باعث می شود گوگل این وبسایت را پر بازدید و مفید قلمداد کرده و رتبه ی آن را بهبود می بخشد و در صدر جستجو ها می آورد. هدف این وبسایت ها هم دقیقا همین است که بازدید سایتشان افزایش یابد و برنامه های تبلیغاتی خود را پیاده کنند. یعنی به نوعی شما را وسیله ای برای بالا بردن رتبه سایتشان قرار می دهند. مشاهده رتبه این سایت در ایران برای تحلیلگر این مقاله به شخصه ناراحت کننده بود زیرا این امر نشان می دهد که بسیاری از کاربران ایرانی به جای اینکه وقت خود را در راستای انجام فعالیت های مفید استفاده کنند در بازی های اینچنینی و برای رساندن سایت های اینچنینی به اهدافشان، وقت می گذرانند.

در هر صورت انتخاب و تصمیم با خود کاربر است و تیم میهن بلاکچین فعالیت در اینگونه سایت ها را توصیه نمی کند!


54321
امتیاز 4 از 21 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
محمد

سلام
این سایت اسکم نیست اما پرداختی نداره و خیلی صادقانه توی توضیحات قسمت tos در پایین صحفه گفتن که اعتبارات داخل سایت ارزش پول واقعی رو نداره و فقط در حد بازی و سرگرمی هست. قبل از فعالیت توی سایتی قسمتهای مختلف سایت رو ببینید و تحقیق کنید که وقتتون الکی هدر نره.

ایوبی

با سلام ایوبی هستم دیدم شما سایت های بیت کوین و سایت هایی که میشه ارز دیجیتال رایگان میشه کسب کرد رو معرفی میکنید خواستم بگم سایت iran-ptc . ir رو ما راه اندازی کردیم و خوشجال میشیم که سایت ما رو هم معرفی کنید و میتونید از پورسانت زیر مجموعه ها هم استفاده کنید

A'D

سلام
اگه این سایت برداشتی داره و کسی برداشت کرده،
لطفا یه عکس بفرسته برای من
ایدی تلگرام من

ادمین سایت

سلام دوست عزیز، امکان به اشتراک گذاشتن آدرس اینستا و آدرس تلگرام و شماره موبایل در بخش کامنت های سایت نیست، شما میتونین آدرس ایمیل خودتون رو به اشتراک بزارین

علی

این سایت اسکم میباشد و واریزی انجام نداد free-bcash . com

gofti

این وبسایت اسکم هستش و هیچی پرداخت نمیکنه وقت تلف نکنید

مهرداد

سلام من سه ماه واسه این سایت وقت گذاشتم و رسوندمش 0.046 ولی تا به این عدد رسید از ۱۰۰۰۰ جعبه حتی ۱ بیت کوین هم بهم نمیده . نمیدونم چیکارش کنم

حکیم

باید دو هفته جنگل رولت بازی کونی

ali

سلام فرآیند استخراج بیتکوین از این روش فرق مستلزم به داشتن تعداد زیرمجموعه های زیاده وگرنه اصلا به درد نمیخوره… من کلی تو اینترنت گشتم و یه روش خیلی ساده و سریعتر پیدا کردم. یه سایت معتبری هست به این آدرس: lootbits . io من خودم تو ۳ روز ۰/۰۰۲۵ بیتکوین دراووردم و میشه تقریبا ۱۴دلار و الان به پول ایران حدود ۱۷۰هزار تومن میشه!!! درحالی ک مثلا یکی از دوستان توی قسمت نظرها گفته بود ک با روش ماینینگ بیتکوین تو یه هفته ۱۰۰۰ تومن هم گیرش نیومده!! و این به دلیل همون نداشتن زیرمجموعه اس ولی این سایتی… بیشتر بخوانید »

ساسان آرین

برداشت هم داشتین ازاین سایت؟

رضا باقری

سلام دوستان
بدانید که این سایت واریزی داره، من خودم تا حالا دوبار برداشت کردم
یا حق

امیرگودرزی

سلام داداش خداوکیلی برداشت کردی؟من لوله 4 هستم و خییییلی کم پول میده انگار میخواد کاری کنه به اون موجودی نرسیم.

حکیم

سلام یک هفته رولت جنگل بازی کن هیچ جعبه باز نکون

محمد حسین

با سلام دوستان من یه راه حل بهتر پیشنهاد میدم و اونایی که اهل گیم هستن بهتره چند ثانیه برای این مطلب وقت بزارن اقا بیایین کلا از این بحث بیت کوین خارج بشیم وارد بحث گیم بشیم من یه سایت خیلی خیلی معتبر میشناسم که درقبال انجام بعضی ماموریت ها تو بازی های دیگه مثل کانتر و فورتنایت … نوشتن بعضی مقاله ها در مورد یک بازی میتونید جم دریافت کنید و با این جم ها خیلی راحت سی دی کی بازی های پولی رو بخرید و گیفت کارت امازون در یافت کنید یا بتل پس برای بازی های… بیشتر بخوانید »

محمد حسین

چرا پاک کردی لینکا رو اسمت سایت gamehag

khargoosh

با سلام خدمت همه دوستان با عرض معذرت اگر هر انسانی به اندازه یک عدد فندق مغز داشته باشه میتونه بفهمه که هیچ دلیلی برای پرداخت های گوتره ایی وجود نداره، لطفا یکی بگه چرا یک نفر، یک شرکت یک سازنده بازی باید برای باز کردن کارتن خالی با کلیک به کسی پول بده؟ متأسفانه بخاطر عدم کار و بیکاری چندین میلیون جوان بیکار در کشور جوونا به هر دری میزنن که عده زیادی هم به دام اینجور مسائل یا سایتها میوفتن، اینکه دیگه جای خود داره چرا که خودشون هم در بخش توضیحات گفتن این فقط یه بازی هست… بیشتر بخوانید »

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین