مبتدی میهن پادکست

میهن پادکست – بیت کوین به زبان ساده

افرادی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌اند، شاید با بیان کاملا علمی و تکنولوژیکی آن راحت نباشند و مشتاق باشند تا با زبانی ساده با مفاهیم این علم آشنا شوند. تیم میهن بلاک چین با تهیه پادکست هایی با عنوان «میهن پادکست» قصد دارد در این راستا قدمی بردارد تا مخاطبان ما در هر سطحی بتوانند با این تکنولوژی نوظهور آشنا شوند و از اخبار مهم آن مطلع باشند.

در اولین قسمت به توضیح مفهوم بیت کوین به زبان ساده پرداخته‌ایم. مفهومی که برای تمامی افراد علاقه مند به این حوزه جذاب است.

با درک مفهوم بیت کوین به زبان ساده ، شما در واقع گام مهمی در راستای درک دنیای ارزهای دیجیتال برداشته‌اید. از آنجایی که بیت کوین ارز دیجیتال پیشرو در این عرصه است، ضروری است که تمام افرادی که قصد فعالیت حرفه‌ای در این حوزه دارند و همچنین افرادی که فقط کنجکاو هستند با مفاهیم این حوزه آشنا شوند، به خوبی مفهوم بیت کوین به زبان ساده را درک کنند و اولین گام ورود به این عرصه را به شکلی استوار بردارند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال است که وارد دنیا شده است. بیت کوین به زبان ساده دارای چند ویژگی است:

  • بیت کوین غیرمتمرکز است و هیچ نهاد، سازمان و بانکی بر روی آن نظارت نمی‌کند.
  • بیت کوین شفاف و متن باز یا Open Source است؛ یعنی تمام تراکنش‌ها در فضای بلاک چین ذخیره می‌شوند و توسط افراد عادی دیده می‌شوند. این دیده شدن توسط همه افراد ممکن است کمی گیج کننده باشد و حس ناامن بودن به افراد دست بدهد؛ اما توجه داشته باشید که افراد، تنها کلید عمومی شما را مشاهده می‌کنند و بدون داشتن کلید خصوصی (Private Key) شما، نمی‌توانند به حساب شما دستبرد بزنند.
  • بیت کوین امن است؛ بدین معنا که اگر تراکنشی در بلاک چین ثبت شد، دیگر کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد و دستکاری کند.
  • کارمزد انتقال بیت کوین بسیار پایین است. برای مثال، شما اگر بخواهید مبلغی را به پول فیات به یک گوشه دیگر دنیا انتقال دهید، مشکلات زیادی گریبان‌گیر شما خواهد بود. مانند کارمزد بالای صرافی‌ها، قانون‌گذاری‌های کشورهای مختلف و زمان‌بر بودن این پروسه و غیره. اما با بیت کوین شما تنها نیاز دارید تا کلید عمومی شخص مورد نظر خود را داشته باشید تا بتواند در عرض چند دقیقه بیت کوین را انتقال دهید.

آخرین به روز رسانی: ‌۱۳۹۹/۴/۵

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا