اخبار خارجی

انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام (PoS) تا سال ۲۰۲۱ انجام‌ نخواهد شد!

مدیرعامل شرکت تحلیل کریپتوی مساری در همایش اتریال (Ethereal) در تاریخ ۱۰ می پیش بینی کرد که انتقال به گواه اثبات سهام اتریوم ۲.۰ تا سال ۲۰۲۱ انجام‌ نخواهد شد.

رایان سلکیس از شرکت مساری (Messari) در خلال این همایش و در برنامه “جنگ قرارداد هوشمند در راه است” به خطرات مهم در خصوص انتقال این بلاکچین از گواه اثبات کار به الگوریتم جامع گواه اثبات سهام اذعان داشت که سیستم های گواه اثبات سهام هنوز کارآیی خود را اثبات نکرده اند.

طبق سخنان سلکیس، الگوریتم جامع فعلی گواه اثبات کار اتریوم کارآیی بسیار خوبی دارند و حتی ممکن است کافی باشند و به ارتقای دیگری نیاز نداشته باشد. وی توضیح داد که این الگوریتم به خوبی پیاده سازی شده است و در دهه گذشته با بیت کوین و هم چنین در چند سال اخیر با اتریوم خود را اثبات کرده است.

سلکیس پیش بینی کرد که الگوریتم گواه اثبات کار حداقل برای دو الی سه سال آتی الگوریتم غالب خواهد بود و انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام بیشتر از آنچه که انتظار می‌رود طول خواهد کشید.  وی گفت: انتظار ندارم حداقل تا انتهای سال ۲۰۲۱ گواه اثبات سهام و اتریوم ۲.۰ به وقوع بپیوندد.

انتقال بلاک چین اتریوم از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام یکی از بحث برانگیزترین و مورد انتظار ترین رویدادها در جامعه کریپتو می‌باشد. این انتقال ثبات، امنیت و کارآیی بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. هم چنین انتظار می‌رود که گواه اثبات سهام نسبت به گواه اثبات کار در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری انجام دهد.

در تاریخ ۷ می، شرکت توسعه شاردینگ با نام پرایزمتیک لبز (Prysmatic Labs) گزارش داد که پلتفرم بلاک چین آزمایشی گواه اثبات سهام اتریوم ۲.۰ فعال است و به حالت آنلاین درآمده است. همانطور که توسعه دهندگان اصلی آن در ماه می گفتند، مرحله اول انتقال اتریوم به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹ تکمیل خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا