مبتدی مقالات

همزمان با مراقبت از خود در برابر کرونا ، بیت کوین‌های خود را نیز ایمن نگه دارید!

بیماری کرونا در حال گسترش است و این امر سبب ایجاد دور تازه‌ای از کلاه‌برداری‌ها و طرح‌های مشکوک شده است. این بار ترس و وحشت ناشی از کرونا برای اخاذی از خریداران احتمالی بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته است که باید مراقب بود.

وحشت از کرونا و نشانه گرفتن سرمایه‌گذاران ساده‌لوح

کرونا

کلاه‌برداران این بار ممکن است به شکار سرمایه‌گذاران ساده‌لوح بیت کوین در میان ترس و وحشت ناشی از کرونا بپردازند. فضای ارز دیجیتال هرگز از وجود کلاه‌برداری خالی نبوده است و اینک نیز کلاه‌برداری‌ها در قالبی جدید خود را ظاهر کرده‌اند. ممکن است برخی از صرافی‌ها در خلال این بحران چنین وانمود کنند که حجم ترید آنها بسیار بالاست و به دستکاری حجم معاملات بپردازند. این صرافی‌ها ممکن است در نهایت پا به فرار بگذارند و دارایی‌های افراد را به یغما ببرند.

بهترین راه‌حل در این شرایط، استفاده از صرافی‌های معتبر و قدیمی است؛ هر چند که این صرافی‌ها نیز سابقه دست بردن در حجم معاملات و دستکاری آنها را دارند. به هر حال، در این شرایط صرافی‌های نامدار و قدیمی بهترین گزینه‌ها هستند و نمی‌توان به گزینه‌های جدید اعتماد کرد.

در حال حاضر، خرید بیت کوین دردسر‌های زیادی برای تازه‌وارد‌ها دارد. اگرچه این افراد می‌توانند از کیف پول‌های موجود در این فضا استفاده کنند، اما نباید فراموش کرد که این کیف پول‌ها را باید از سایت‌های اصلی خود دانلود کرد و دانلود آنها از جا‌های دیگر ممکن است بسیار خطرناک باشد.

مراقب کیف پول‌های جعلی و طرح‌های پانزی باشید

در هنگام دانلود کیف پول برای ذخیره بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال باید بسیار مراقب باشید. اگرچه این کلاه‌برداری خیلی وقت است که رایج است، اما با وجود بحران کرونا تشدید شده است و از طرف دیگر، فشار خرید بیت کوین نیز برای پرداخت وجه برای باج افزار‌ها و دیگر اخاذی‌ها افزایش یافته است. اینها همگی تلاش‌هایی از جانب کلاه‌برداران برای ایجاد هرج و مرج بیشتر است.

نوعی دیگر از این کلاه‌برداری‌ها طرح‌های پانزی و وعده کسب درآمد خودکار است که مخصوصا از طریق شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شوند. شرکت کردن در این گونه فعالیت‌ها اغلب باعث ضرر و زیان می‌شود. استفاده از تجهیزات افراد برای استخراج نیز یکی دیگر از ریسک‌هایی است که دوباره ظاهر شده است.

ریسک دیگری که در این میان مطرح است، ترغیب تازه‌وارد‌ها برای انجام ترید اوراق مشتقه با لوریج بالا است که بسیار خطرناک است. بحران کرونا همچنان سراسر جهان را درگیر خود کرده است و ممکن است که این بحران باعث افت بیشتر قیمت بیت کوین شود. ایمن نگه داشتن کوین‌های واقعی خود در این شرایط، بسیار بهتر از افتادن در دام کلاه‌برداری‌های مختلف است. باید به پیشنهاد‌های انحصاری جدیدی که وعده سود زیاد می‌دهند، همواره با دیده تردید نگریست.

شما در مورد کلاه‌برداری‌های بیت کوینی در خلال بحران کرونا چه فکر می‌کنید؟ این کلاه‌برداری‌ها به چه شکل‌های دیگری ظاهر خواهند شد؟ افکار و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا