متوسط دیفای

استیکینگ آفلاین کیوتام : روشی بی‌خطر برای کسب درآمد !

با وجود علاقه زیاد به کسب سود بیشتر و Liquidity Mining در پلتفرم‌های دیفای که به جنون حال حاضر صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، کیوتام (QTUM) در حال ارائه مکانیزم کسب سود منسجم‌تری از طریق استیکینگ آفلاین و بدون خطر از دست رفتن سرمایه کاربران است. استیکینگ آفلاین در کیوتام پس از به‌روزرسانی بزرگ این پروتکل در اواخر ماه آگوست امکان‌پذیر شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در حالی که اتریوم ۲.۰ هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد، پروژه‌هایی نظیر کیوتام از موقعیت استفاده می‌کنند تا سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند. با افزایش تعداد بلاک چین‌هایی که به سمت اجماع گواه اثبات سهام پیش می‌روند، توسعه‌دهندگان تلاش بیشتری را در زمینه تشویق به پذیرش گسترده‌تر به خرج می‌دهند تا اثر شبکه بلاک چین خود را بهبود ببخشند.

مفاهیم اولیه استیکینگ آفلاین

استیکینگ آفلاین کیوتام

استیکینگ آفلاین برخلاف استیکینگ آنلاین به دارندگان توکن‌ها امکان می‌دهد تا کوین‌های خود را از کیف پول‌های آفلاین استیک کنند. این روش امنیت بیشتری را برای دارندگان ارزهای دیجیتال فراهم می‌سازد زیرا فرایند استیکینگ در کیف پول آفلاین رخ می‌دهد.

با انتقال چندین شبکه بلاک چین به اجماع گواه اثبات سهام، استیکینگ به یکی از روش‌های محبوب کسب سود از ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. در گواه اثبات سهام، به جای ارائه توان پردازشی به شبکه که در گواه اثبات کار وجود دارد، دارندگان توکن‌ها، کوین‌های خود را در کیف پول‌های استیکینگ حفظ می‌کنند تا در ازای تایید تراکنش‌ها در زنجیره، پاداش کسب کنند.

علاوه بر مزایای مرتبط با امنیت، استیکینگ آفلاین به دلیل موانع فنی بسیار کمتری که دارد در حال محبوب‌تر شدن است. به جای دردسرهایی که ایجاد کردن یک نود شبکه اختصاصی به همراه دارد، استیکینگ آفلاین به دارندگان توکن‌ها امکان می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را به اپراتور نود واگذار یا استیک کنند.

در آخر می‌توان گفت با وجود استیکینگ آفلاین، ارزهای دیجیتال در کیف پول آفلاین بدون تغییر باقی می‌مانند. با وجود این کیف پول‌ها که مطابق با پروتکل‌های استیکینگ هستند، دارندگان توکن‌ها دیگری به ارائه تصدی کوین‌های خود برای مشارکت در استیکینگ نیازی ندارند.

استیکینگ کیوتام ؛ نظارتی عادلانه

کیوتام در بیانیه خود اعلام کرد که استیکینگ آفلاین بیشترین درخواست را از جانب جامعه این ارز دیجیتال داشته است. بنابراین تیم توسعه‌دهنده تصمیم گرفته است تا هاردفورک ماه آگوست را پیاده‌سازی کند. به‌روزرسانی پروتکل استیکینگ آفلاین تقریبا با سومین سالگرد تاسیس کیوتام مصادف بوده است.

بر اساس بیانیه کیوتام، استیکینگ آفلاین در این پلتفرم به دارندگان توکن‌ امکان می‌دهد تا سود چشمگیری از کوین‌های خود به دست آورند بدون آنکه خطر از دست رفتن سرمایه‌های آنها وجود داشته باشد یا مجبور باشند توکن‌های QTUM خود را به مدت چند هفته در صندوق‌های وکالتی (delegated vaults) مسدود کنند. تیم توسعه‌دهنده کیوتام گفته است ظهور استیکینگ آفلاین اولین مرحله در موج جدید ورود نوآوری‌ها به این پلتفرم بلاک چین است.

خلاصه‌ای از مزایای منحصربه‌فرد استیکینگ آفلاین کیوتام که در این بیانیه مطرح شده، به شرح زیر است:

کیوتام به عنوان یک بلاک چین شناخته‌شده با امنیت قوی به کاربران دیفای امکان می‌دهد تا از دارایی‌های خود سود کسب کنند، بدون آنکه هدف هکرها قرار بگیرند. کاربران با استیکینگ توکن‌ها در کیف پول آفلاین ایمن می‌توانند از تمام مزایای یلد فارمینگ ارائه‌شده توسط کیوتام استفاده کنند بدون آنکه با نقاط یلد فارمینگ مواجه شوند.

با فعال شدن استیکینگ آفلاین، کیوتام مدعی است که این شبکه عمومی‌تر و دموکرات‌تر خواهد شد. استیکینگ آفلاین با عدم نیاز به الزامات استیکینگ، کاربران را ترغیب خواهد کرد تا کوین‌ها را از کیف پول‌های خود استیک کنند این موضوع منجر به اثر شبکه توزیع یافته‌تری برای بلاک چین می‌شود.

با وجود استیکینگ آفلاین در کیوتام، کاربران هم‌چنین خواهند توانست با اجرای یک نود و کسب کارمزد، توکن سایر کاربران را استیک کنند. طبق بیانیه منتشر شده، صرافی‌هایی نظیر بایننس، هیوبی و OKEx هم اکنون از استیکینگ آفلاین کیوتام پشتیبانی می‌کنند.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا