اخبار آلتکوین

علت رشد قیمت تون کوین و نات کوین + تحلیل قیمت TON

قیمت نات‌ کوین در روز جمعه بیش از ۱۵٪ ‌افزایش یافت و به بالای ۰.۲۰ دلار رسید. به نظر می‌رسد که NOT روند نزولی خود را از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخی ۰.۰۲۸ دلار در ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) پایان داده است. تون کوین نیز موفق شد از ۸ دلار عبور کند و ATH جدیدی را به ثبت برساند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

رشد قیمت NOT و TON

به گزارش میهن بلاکچین، NOT توکنی در بلاکچین TON است ‌که برای کاربران بازی ‌تلگرامی نات کوین ایردراپ شد. این بازی به حدی محبوب شد که پاول دوروف (‌Pavel Durov)، مدیر‌عامل تلگرام در مورد آن متنی نوشت و سطح تعامل آن را تحسین کرد.

حرکت بزرگ NOT ‌در زمانی صورت می‌گیرد که توکن TON هم‌ از رکورد قبلی خود عبور کرده و برای اولین بار از زمان عرضه در بالای ۸ دلار معامله می‌شود.

منبع: TradingView
منبع: TradingView

هر دوی این افزایش قیمت‌ها در بحبوحه محبوبیت فزاینده سایر بازی‌های مبتنی بر تلگرام مانند همستر کامبت (Hamster Kombat)، یس کوین (Yescoin) و تپ سواپ (Tapswap) رخ داده است.طبق آمار اعلام شده از سوی این بازی‌ها، هر کدام ده‌ها میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارند و اعلام کرده‌اند توکن هود را بر بشتر شبکه تون راه‌اندازی می‌کنند.

محبوبیت این بازی‌ها و سهولت ثبت‌نام‌، راه‌اندازی کیف پول و تعامل در آن‌ها بدون شک فعالیت و آمار بلاکچین TON را تقویت می‌کند. پیش از این نیز گزارش شده بود که تعداد کیف پول‌های فعال روزانه در بلاکچین TON از اتریوم پیشی گرفته است. با این حال، شبکه‌های لایه دوم در این آمارها شامل نشده‌اند و تعداد کیف پول لزوما نشان‌دهنده تعداد کاربران منحصر به فرد نیست.

با وجود این، بر اساس گزارش تون‌استت (Tonstat)، تعداد کیف‌پول‌های فعال روزانه بلاکچین TON در حال حاضر بیش از ۵۴۷,۰۰۰ عدد است و در مسیر صعودی آشکاری قرار دارد.

قیمت TON به محدوده اشباع خرید خود نزدیک می‌شود

روند صعودی بازار تون کوین، RSI روزانه آن را به سطح ۶۷.۸۷ رساند و تقریباً دو واحد کمتر از آستانه اشباع خرید ۷۰ قرار دارد. این سیگنال معمولاً قبل از پولبک شارپ قیمت TON صادر می‌شود که در تصویر زیر هم قابل مشاهده است.

نمودار قیمت روزانه تون کوین. منبع: TradingView
نمودار قیمت روزانه تون کوین. منبع: TradingView

از دیگر سیگنال‌های منفی می‌توان به تست مقاومت افقی چند هفته‌ای قیمت اشاره کرد. اگر اصلاحی صورت گیرد، هدف نزولی بعدی احتمالاً تلاقی حمایت‌ها یعنی ‌خط روند صعودی و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (موج قرمز) در حدود ۶.۵۵ دلار خواهد بود.

به عبارت دیگر، قیمت تون کوین ممکن است تا پایان ماه ژوئن (اوایل تیر) ۲۰٪ کاهش یابد.

افزایش سود باز و کاهش فاندینگ ریت تون کوین

رشد مداوم قیمت تون کوین همزمان با افزایش شدید سود باز (OI) معاملات آتی آن رقم خورده است. شایان ذکر است که این سود باز در ۱۲ ژوئن (۲۴ خرداد) از کف ۱۹۲.۲۵ میلیون دلاری در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) به ۲۳۹.۳۸ میلیون دلار رسید.

سود باز معاملات آتی TON. منبع: CoinGlass
سود باز معاملات آتی TON. منبع: CoinGlass

با این وجود، فاندینگ ریت هفتگی TON به ۰.۲۲٪- ‌رسیده و از ۱۲ ژوئن زیر صفر بوده است. در همان دوره، قیمت اسپات TON حدود ۱۸.۵۰٪ افزایش یافته است.

فاندینگ ریت تون کوین. منبع: Coinglass
فاندینگ ریت تون کوین. منبع: Coinglass

فاندینگ ریت منفی نشان می‌دهد که پوزیشن‌های فروش در حال پرداخت پول به پوزیشن‌های خرید هستند و این بدان معناست که پوزیشن‌های شورت بیشتری نسبت به لانگ‌ها در بازار وجود دارد. به عبارت دیگر، اکثر معامله‌گران فیوچرز منتظر کاهش قیمت هستند یا در برابر افت احتمالی قیمت هج می‌کنند.

در حالی که افزایش OI و قیمت از یک روند صعودی قدرتمند خبر می‌دهد، اما فاندینگ ریت منفی و RSI بالا به معنای افزایش ریسک ‌است. اگر فروشندگان پوزیشن‌های شورت خود را پوشش دهند و فشار خرید کاهش یابد، ممکن است روند معکوس شود یا تثبیت رخ دهد که می‌تواند کاهش قابل‌توجه قیمت را در پی داشته باشد.

شکست رو به بالای مثلث صعودی TON در ماه جولای؟

اصلاح پیش‌بینی شده TON در ماه ژوئن بخشی از یک روند تثبیت بوده که در داخل ‌الگوی ادامه‌دهنده روند مثلث صعودی رخ می‌دهد.

در تحلیل تکنیکال، ‌مثلث صعودی پس از شکست رو به بالای خط روند بالایی خود و رشد قیمت به اندازه حداکثر فاصله بین خط روند بالایی و پایینی، تکمیل می‌شود. TON اکنون به نقطه اوج مثلث نزدیک شده، بنابراین احتمال انجام یک ‌شکست صعودی به زودی افزایش می‌یابد.

نمودار قیمت روزانه تون کوین. منبع: TradingView
نمودار قیمت روزانه تون کوین. منبع: TradingView

در صورت وقوع این شکست صعودی‌، هدف بعدی TON در ماه جولای (تیر) در حدود ۱۳.۳۰ دلار خواهد بود که تقریباً ۶۵٪ بیشتر از سطوح ‌فعلی است.

منبع
دبلاککوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا