اخبار خارجی

رشد ۸۲٪ مانا طی دو هفته؛ دلایل افزایش قیمت توکن دیسنترالند چیست؟

پروژه دیسنترالند که از پلتفرم‌های محبوب متاورسی محسوب می‌شود، توانسته اخیرا عملکرد مطلوبی از خود به نمایش بگذارد. تا آنجا که مانا توکن حاکمیتی این پروژه در طی ۲ هفته گذشته ۸۲٪ رشد کرده است. در این پست به عوامل پیشرفت این پلتفرم می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، طی چند ماه گذشته متاورس به یکی از موضوعاتی تبدیل شده است که صحبت زیادی پیرامون آن بیان می‌شود. این صحبت‌ها پس از تغییر برند فیسبوک به متا افزایش یافته است. اما طی ۲ هفته اخیر شاهد رشد چشمگیر قیمت توکن‌های مربوط به این حوزه بوده‌ایم. قیمت MANA در تاریخ ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) برابر ۱.۷ دلار بود که امروز با رسیدن به قیمت ۳.۱ دلار، رشد ۸۲٪ را تجربه کرده است.

۳ عامل کلیدی که آینده روشنی را برای اکوسیستم پروژه دیسنترالند ترسیم می‌کنند عبارتند از خرید و قرار گرفتن شرکت‌های بزرگ در دنیای مجازی این پروژه، قرار گرفتن تعداد روزافزون افراد معروف در اکوسیستم دیسنترالند و بهبود رابط کاربری که در نهایت منجر به بهبود تجربه کاربری خواهد شد. در ادامه به شرح هریک از این عوامل می‌پردازیم:

تلفیقی از دنیای واقعی و مجازی

تاکنون برندهای مختلفی از سراسر دنیا شعبه مجازی خود را در این پلتفرم افتتاح کرده‌اند. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، اخیرا سامسونگ شعبه مجازی خود را در دیسنترالند راه‌اندازی کرده است. همچنین ساتبیز (Sotheby’s) که یکی از معروف ترین شرکت‌های حراجی جهان است، به تازگی به حراج NFTها در پلتفرم دیسنترالند روی آورده است. به عنوان نمونه تصویر زیر مربوط به حراج NFT اثر هنرمند معروف ایتالیایی به نام ساندرو بوتیچلی است.

حراج NFT در پلتفرم دیسنترالند

مشارکت سلبریتی‌ها و افراد مشهور در این پروژه

یکی دیگر از عوامل کلیدی پیشرفت پروژه‌های سرزمین مجازی مانند دیسنترالند، به علاقه‌مندی سلبریتی‌ها و افراد مشهور برای حضور در این فضا برمی‌گردد. تاکنون هنرمندان مشهوری در این فضا حضور پیدا کرده‌اند و به تبع آن طرفداران آن‌ها نیز با این فضا و امکانات آن آشنا شده‌اند. این قضیه می‌تواند منجر به ایجاد موج بعدی پذیرش پلتفرم دیسنترالند شود. همچنین رویدادهایی نظیر هفته مد در این پلتفرم برگزار می‌شود که توجه شرکت‌های بزرگی مانند Vogue Magazine را به خود جلب کرده است تا توسط این امکان آخرین موارد مربوط به مد شرکت خود را به مخاطبان خود در سراسر جهان نشان دهد.

بهبود تجربه کاربری

سومین عامل مربوط به جذابیت دیسنترالند به بهبود تجربه کاربران از این فضا برمی‌گردد. همچنین این پروتکل بخشی به نام «فروشگاه من» را راه‌اندازی کرده است که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به مدیریت دستاوردهای خود بپردازند و حتی با استفاده از مجموعه‌های خود، برند شخصی درست کنند.

مطابق اطلاعیه تیم توسعه‌دهنده دیسنترالند، قرار است در سال ۲۰۲۲ به‌روزرسانی‌های جذابی را در پیش رو داشته باشیم. این به‌روزرسانی‌ها شامل عرضه نسخه دسکتاپ دیسنترالند، بهبود در چت صوتی و فضای اجتماعی، پشتیبانی از NFTهای پوشیدنی، توکنیزه کردن احساسات، پوشیدنی‌های هوشمند و ارایه نسخه اولیه برنامه واقعیت مجازی (VR) نسخه تلفن همراه خواهد بود.

شکل زیر نمودار امتیاز ورتکس (VORTECS Score) شبکه دیسنترالند را نشان می‌دهد. این شاخص دربرگیرنده عناصری مانند احساسات بازار، حجم معاملات، تحرکات قیمتی و فعالیت‌های توییتری حول یک شبکه است. همانطور که مشخص است این شاخص در تاریخ ۲۲ ژانویه و قبل از اوج‌گیری قیمت MANA به اوج خود رسیده است.

نمودار امتیاز ورتکس دیسنترالند
نمودار امتیاز ورتکس دیسنترالند
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا