اخبار خارجی

سیستم امتیازدهی جدید ردیت؛ اهدای پاداش به کاربران فعال در این شبکه اجتماعی!

ردیت، یکی از بزرگترین شبکه های آنلاین، سیستم امتیازدهی جدیدی بر بستر بلاک‌ چین اتریوم را معرفی کرده است. ردیت به منظور ایجاد پلتفرم شبکه اجتماعی کاربر محورتر، سیستم امتیازدهی جدیدی بر بستر بلاک چین اتریوم معرفی کرده است.

ردیت در اسلایدهای معرفی که در روز چهارشنبه ۱۳ می به اشتراک گذاشت، اعلام کرد که کاربران ردیت خواهند توانست به ازای ایجاد محتوای خوب و مناسب، به صورت توکن های ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم پاداش دریافت کنند.

این موضوع، ادعاهای بسیاری از کاربران در ماه آوریل را تایید می‌کند که ردیت به دنبال سیستم پاداش بر بستر بلاک چین بود.

کاربران می‌توانند امتیازهای خود را ذخیره کنند یا از آنها برای ویژگی های پولی نظیر مدال ها و نشان ها، ایموجی های شخصی سازی شده و GIF ها در قسمت کامنت ها استفاده کنند.

امتیاز هر کاربر کنار اسم کاربری در بخش کامنت ها قابل مشاهده خواهد بود تا میزان فعالیت و اعتبار آنها در این پلتفرم شفاف سازی شود.

کنترل سیستم پاداش در اختیار جامعه ردیت

طبق این اعلان، اعضای جامعه رد‌یت کنترل کامل بر امتیازها را در اختیار خواهند داشت. اگرچه امتیاز کارما (karma)، میزان حضور کاربران در این جامعه را مشخص خواهد کرد، اما جامعه تصمیم گیرنده نهایی در خصوص این موضوع است که چه کسی چه مقدار امتیاز برای حضور خود دریافت می‌کند.

رد‌یت هم چنین به کاربران اطمینان داده است که هیچگونه دسترسی یا کنترل بر امتیازها را ندارد، زیرا این امتیازها بر بستر بلاک چین خواهد بود و به صورت مستقل در کیف پول کاربران ذخیره خواهند شد.

رد‌یت در این خصوص بیان کرده است:

نه ردیت و نه مدیران آن نمی‌توانند امتیازهای شما را بردارند یا تصمیم بگیرند که با امتیازات چکاری انجام دهید. تمام این شرایط به خود شما بستگی دارد.

حرکت رو به جلو

در حال حاضر، سیستم امتیازدهی جامعه در فاز آزمایشی بتا قرار دارد و بر بستر شبکه آزمایشی رینکبای (Rinkeby) است. طی این دوره آزمایشی، رد‌یت آزمایش هایی در جامعه های مختلف خود انجام خواهد داد تا نظر اعضای جامعه را دریافت کند و رویکرد جامع تری نسبت به نحوه کار سیستم پاداش اتخاذ کند.

پس از فاز آزمایشی بتا، ردیت سیستم امتیازدهی را به شبکه اصلی اتریوم منتقل خواهد کرد و تمام امتیازات کاربران نیز انتقال داده خواهند شد.

استفاده از سیستم امتیازدهی بر بستر اتریوم در پلتفرم ردیت که ماهانه ۱.۵ میلیارد بازدید دارد می‌تواند اثباتی بر پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا