مقالات عمومی

بیشترین بیت کوین جهان متعلق به کیست؟

تعجب برانگیز نیست که 5 آدرس بیت کوین ثروتمند متعلق به صرافی های ارز دیجیتال است. این ۵ آدرس مجموعا حدود ۵۹۲,۹۴۳ بیت کوین (BTC) نگهداری می کنند که در حال حاضر ۳,۱۵۰ میلیارد دلار ارزش دارند. این حساب ها حدود ۳.۵ درصد کل بیت کوین را در اختیار دارند.

بایننس (Binance)

بایننس از لحاظ حجم معاملات بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست و در کیف پول ذخیره سازی سرد خود در حال حاضر ۱۴۱,۰۹۶ بیت کوین به ارزش ۷۴۹,۶۵۴,۶۶۸ نگهداری می کند. این مقدار در واقع ۰.۸۱۱۷ درصد از کل بیت کوین می باشد و ثروتمندترین آدرس بیت کوین است.

بیت فینکس (Bitfinex)

کیف پول سرد بیت فینکس دومین آدرس ثروتمند بیت کوین است. در حال حاضر این آدرس حدود ۱۳۸,۶۶۱ بیت کوین نگهداری می کند که ارزش آن ۷۳۶,۷۱۴,۴۶۴ دلار است و ۰.۷۹۷۷ درصد از موجودی کل بیت کوین می‌باشد.

هیوبی (Huobi)

سومین جایگاه متعلق به هیوبی صرافی ارز دیجیتال واقع در سنگاپور است. این آدرس حدود ۱۰۸,۱۳۵ بیت کوین در کیف پول خود دارد که در حال حاضر به ارزش ۵۷۴,۵۲۶,۶۷۰ دلار است. این میزان بیت کوین در واقع ۰.۶۲۲ درصد از کل بیت کوین موجود را شامل می شود.

بیترکس (Bittrex)

کیف پول سرد بیترکس چهارمین آدرس ثروتمند دارای بیت کوین است و دارای ۱۰۷,۲۰۳ میزان بیت کوین است. بیت کوین های این کیف پول به ارزش ۵۶۹,۵۷۷,۱۴۲ دلار است و ۰.۶۱۶۷ درصد از تمام بیت کوین را شامل می شود.

بیت استمپ (Bitstamp)

بیت استمپ در کیف پول سرد خود ۹۷,۸۴۸ بیت کوین نگهداری می کند و پنجمین آدرس ثروتمند بیت کوین است. ارزش این بیت کوین ۵۱۹,۹۷۴,۵۰۹ دلار است. این سرمایه ۰.۵۶۲۹ درصد از تمام بیت کوین می باشد.

دیگر افراد ثروتمند

این نکته کاملا طبیعی است که کیف های پول صرافی های ارز دیجیتال، ثروتمندترین آدرس ها باشند، با این وجود سرمایه گذارانی نیز وجود دارند که دارای اندوخته بزرگی از بیت کوین می‌باشند.

به عنوان مثال کامرون و تایلر وینکلووس در سال 2013، مقدار بیت کوینی به ارزش 11 میلیون دلار خریداری کردند و صاحب پلتفرم معاملاتی جمینای می باشند.

سرمایه دار ثروتمند دیگری که بیت کوین زیادی دارد تیم دراپر است. وی در مزایده مارشال توانست ۳۰ هزار بیت کوین را از چنگال بری سیلبرت، راجر ور، چارلی شرم و دیگران بیرون آورد.

هم چنین قابل ذکر است که مالکیت کلی بیت کوین در طول سالیان با تغییرات مواجه شده است. در یک مقطع، دولت آمریکا بیش از ۱۴۴ هزار بیت کوین را از پرونده مشهور سیلک رود مصادره کرد.

نظر شما در مورد صاحبان بیشترین مقدار بیت کوین چیست؟

منبع
bitcoinist

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا