اخبار خارجی

ریپل در پروژه دلار دیجیتال و چند پروژه CBDC مشارکت می‌کند

آنتونی ولفیر (Anthony Welfare) مشاور ریپل در زمینه رمزارز بانک مرکزی (CBDC) اعلام کرده است که این شرکت برنامه‌های آزمایشی مختلفی در رابطه با CBDCها در دست دارد که در هفته‌های آتی به اطلاع عموم می‌رسد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، ولفیر این خبر را در پاسخ به توییت Sentosumosaba اعلام کرده است. وی در این توییت اسکرین‌شاتی به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد ریپل چندین برنامه آزمایشی برای CBDC ها نظیر مرجع پولی سلطنتی (RMA) کشورهای بوتان و جمهوری پالائو در دست دارد.

همکاری ریپل در زمینه CBDC

پس از عرضه نسخه خصوصی XRP Ledger برای بانک‌های مرکزی در سال گذشته، این شرکت همکاری‌های متعددی در زمینه پروژه‌های CBDC با کشورهای مختلف داشته است.

اگرچه تمام اطلاعات برنامه‌های آزمایشی ریپل در خصوص CBDC ها هنوز به طور عمومی اعلام نشده است، اما همکاری با پالائو و بوتان از سال گذشته عمومی شده است.

ریپل در سال ۲۰۲۱ با مرجع پولی سلطنتی بوتان در زمینه CBDC همکاری داشته است.

در ماه نوامبر ۲۰۲۱، ریپل هم‌چنین با پالائو نیز همکاری داشته است. هرچند، این همکاری در زمینه استیبل کوین با پشتوانه دلار برای این کشور بوده است.

توییت sentosumosaba در رابطه با برنامه های ریپل
منبع: Twitter

مشارکت ر‌یپل در پروژه دلار دیجیتال

این شرکت بلاکچینی در روزهای اخیر اقدامات دیگری نیز انجام داده است. این شرکت جزو چهار شرکت‌کننده اول در پروژه دلار دیجیتال بوده و بر روی بررسی احتمالات و فرصت‌های وجود دلار دیجیتال معطوف شده است.

پروژه دلار دیجیتال یک پروژه غیرانتفاعی و معطوف بر نسخه دیجیتالی دلار دیجیتال است. ریپل اخیرا عرضه برنامه سندباکس (Sandbox) خود را نیز اعلام کرده است. این برنامه در ماه اکتبر شروع به کار خواهد کرد و در ابتدا بر پرداخت‌های بین‌المللی معطوف خواهد بود.

علاوه بر این پروژه، ریپل شریک اتحادیه یورو دیجیتال است. اتحادیه یورو دیجیتال در ماه فوریه تاسیس شده است. این اتحادیه بر توسعه CBDC ها در قاره اروپا متمرکز است.

در این بین، ریپل هم‌چنان درگیر نزاع قانونی با کمیسیون SEC در خصوص توکن XRP است. این پرونده از سال ۲۰۲۰ در دادگاه بوده و تاثیر بسزایی بر ارزش توکن XRP گذاشته است. هرچند، بعضی از متخصصان حقوقی معتقدند که احتمال توافق بین طرفین طی ماه‌های آتی وجود دارد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا