اخبار آلتکوین

ایکس رپید (xRapid) محصول جدید ریپل؛ راهکاری برای افزایش سرعت تراکنش ها!

یکی از مدیران اجرایی شرکت ریپل در مصاحبه خود با CNBC گفته است شرکت ریپل می‌تواند برنامه تجاری محصول متمرکز بر ارز دیجیتال خود، xRapid را در ماه آتی عرضه کند.

ساگار سارباهی رییس امور قانون گذاری بخش آسیا-اقیانوسیه و خاورمیانه شرکت ریپل روز دوشنبه گفت که این شرکت با محصول xRapid پیشرفت چشمگیری کرده است. هدف این محصول، کمک به افزایش سرعت تراکنش بانک ها با استفاده از ارز دیجیتال XRP است.

سارباهی در خلال این گفتگو اذعان کرد:

من اطمینان دارم که در ماه های آینده، خبر بسیار خوبی در خصوص عرضه و راه اندازی این محصول جدید می‌شنوید

ریپل می‌گوید xRapid از ارز دیجیتال XRP به عنوان پلی بین ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند و به ارائه کنندگان پرداخت ها و بانک ها امکان می‌دهد تا تراکنش های بین المللی را سریعتر پردازش کنند. به عنوان مثال یک بانک می خواهد دلار آمریکا را به روپیه هند تبدیل کند. برای انجام چنین تراکنشی نیازمند وجود یک حساب ارزی بانکی است. براساس بیانات ریپل با وجود XRapid، پروسه تبدیل دلار آمریکا به توکن XRP و انتقال و تبدیل آن به روپیه هند بشدت کوتاه می‌شود.

این شرکت همکاری های گسترده ای را با سازمان های رده بالای مالی گوناگون از جمله سنتاندر و آمریکا اکسپرس دارد. اما اکثر این مشارکت ها بر روی تولید محصولی دیگر به نام xCurrent متمرکز است. ریپل هنوز خبری در رابطه با آزمایش xRapid توسط بانک ها ارائه نداده و در گذشته نیز اعلام کرد که بانک ها اولین آزمایش کنندگان این محصول جدید نخواهند بود. شرکت هایی که این محصول را آزمایش خواهند کرد، فعالان بزرگ انتقال پول در جهان به حساب می‌آیند.

سارباهی در این گفتگو اذعان داشت که بالغ بر ۱۲۰ شرکت و موسسه مالی در حال حاضر با ریپل مشارکت می کنند و از محصول مبتنی بر  بلاک چین آن به نام xCurrent استفاده می‌کنند. xCurrent شرکت ریپل برای واریز تراکنش های بین المللی در بانک ها استفاده می شود. این شرکت اعلام کرد که در چنین پلتفرمی بانک ها با یکدیگر ارتباط برقرار و تراکنش مورد نظر را از این طریق تایید می‌کنند. بلاک چین یا فناوری دفترکل توزیع شده که به طور رایج به آن دیتابیس غیرمتمرکز برای ثبت تراکنش ها می‌گویند، تنها میان چند مکان به اشتراک گذاشته می‌شود و مسئول مرکزی بر آن نظارت نمی‌کند.

اوایل سال جاری مدیر اجرایی شرکت ریپل، بردگار لینگ هوس اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۹ بانک های زیادی از سیستم xRapid استفاده خواهند کرد.

مسئولین دولتی نگاهی محافظه کارانه نسبت به ارزهای دیجیتالی دارند و اکثریت آنها ارزهای دیجیتال را وسیله ای برای کلاهبرداری و پول شویی می دانند. مساله دیگری که توسط ایشان مطرح می شود مساله نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتالی است ـ به جز XRP  که به شکل بی سابقه ای در سال گذشته و امسال افزایش و کاهش داشته است.

سارباهی گفت هنگامی که ناظران مالی متوجه مزایای کریپتو شدند فضای قانونگذاری فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین بهبود یافت. وی افزود:

سال های پیش روایتی وجود داشت در این رابطه که : بلاک چین خوب و کریپتو بد است. اما آنچه ما اکنون می بینیم اجماع سیاست گذاران و قانون گذاران بر سر یکی پنداشتن این دو پدیده است. و من فکر می کنم که این روایت به دلیل روشن شدن مزایای بالای ارزهای دیجیتالی برای قانون گذاران به صورت کلی و خوشبختانه تغییر کرده است.

در سال گذشته قیمت XRP با افزایشی چشمگیر به ۳ دلار رسید. اما اکنون با عقب نشینی و افتی شدید به ارزش سنت رسیده است. اما با توجه و تعداد توکن ها، این ارز دیجیتال دارای سرمایه ای برابر با ۱۱.۲ میلیارد دلار است که باعث می شود تا این ارز دیجیتالی در رتبه سوم در جدول پرارزش ترین دارایی های دیجیتالی قرار بگیرد. شرکت ریپل در سال ۲۰۱۲ آغاز به کار کرد و دارای ۶۰ میلیون از ۱۰۰ میلیون توکن XRP  است.

نظر شما راجع به پروژه ریپل چیست؟

منبع
cnbc

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا