مدیرعامل ریپل: آمریکا در جنگ سرد سیستم مالی جهانی از چین شکست می خورد

شرکت ریپل Ripple که رمزارز XRP را نیز ایجاد کرده است در شهر سانفرانسیسکو آمریکا مستقر است. به دلیل قوانین نظارتی سختگیرانه، این شرکت در حال بررسی قوانین نظارتی مطلوب‌تری در دیگر نقاط جهان مانند لندن، سوئیس،سنگاپور و ژاپن است.

شرکت ریپل به فکر خروج از آمریکا

کریس لارسن ( Chris Larsen) مدیراجرایی و یکی از بنیانگذاران شبکه ریپل از وضعیت قوانین نظارتی بر شبکه‌های بلاکچین در کشور آمریکا ابراز ناراحتی کرد. او گفت که نهاد قانون‌گذار در ایالات متحده باید قوانین نظارتی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده را طوری تنظیم کند تا شرکت‌های آمریکایی فعال در این حوزه قادر به رقابت با شرکت‌های ارزهای دیجیتال در سایر کشورها باشند. اما قوانین فعلی آمریکا چنین امکانی را برای ما فراهم نمی‌کند و در صورت تداوم این شرایط، ریپل می‌تواند به خارج از کشور رفته و در دیگر کشورها فعالیت کند. او با تاکید بر اینکه ایالات متحده محیط مناسبی برای ارزهای رمزنگاری شده فراهم نمی‌کند، در اجلاس بلاکچین در لس‌آنجلس گفت:

من صادقانه به شما خواهم گفت که وضعیت فعلی به نحوی است که ما حتی به دنبال جابه‌جایی دفتر مرکزی خود به کشورهایی با قوانین نظارتی دوستانه‌تر و منعطف‌تری هستیم.

او در اظهارنظری جالب وضعیت فعلی میان امریکا و چین را به یک جنگ سرد تشبیه کرد و به تحلیل جنگ تکنولوژی میان امریکا و چین پرداخت و ایالات متحده را به دلیل عقب ماندن در رقابت برای طراحی “نسل بعدی سیستم مالی جهانی” مورد انتقاد قرار داد:

چین تشخیص داده است که فناوری بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده، کلید پیروزی کسانی است که قصد دارند کنترل “نسل بعدی سیستم مالی جهان” را در دست بگیرند. SWIFT و سیستم‌های بانکی فناوری‌هایی نیستند که در دو دهه آینده بخواهیم از آنها استفاده کنیم و عمر آنها به پایان رسیده است.

او به شهرها و کشورهایی در قاره اروپا و آسیا همچون لندن، سوئیس، سنگاپور و ژاپن به عنوان مراکز “فین تک جهان” اشاره داشت و این مناطق را مشتاق و علاقه‌مند به ایجاد شغل و ثروت در زمینه فعالیت‌های اقتصادی بر مبنای تکنولوژی معرفی کرد.

او افزود:

شما در این کشورها یک مزیت بزرگ دارید و آن این است که بازارهای سرمایه، نهادهای نظارتی و ایده‌پردازان و نوآوران را در یک شهر گرد هم می‌بینید. اما در ایالات متحده چنین شرایطی وجود ندارد؛ سرمایه‌گذاران در نیویورک، قانون‌گذاران در واشنگتن و ایده‌پردازن و نوآوران در سیلیکون ولی هستند و اینها یکدیگر را درک نمی‌کنند و شناختی از هم ندارند.

لابراتواری ریپل که ارز دیجیتال XRP را ایجاد کرده است، به صورت مداوم درگیر جنگ با سرمایه‌گذاران متضرری است که ادعا می‌کنند که XRP قوانین مربوط به اوراق بهادار را دور زده است. البته صحبت‌های لارسن در پرونده‌های قبلی ریپل در دادگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد که برای این شبکه و حیطه فعالیت‌های آن از طرف نهاد قانون‌گذار هیچ چارچوبی تعیین نشده که ریپل به آن پایبند باشد.


منبع decrypt
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر