اخبار خارجی

همکاری ریپل با بزرگترین شریک خود پایان یافت

ریپل در خبری عنوان کرد که به همکاری خود با مانی گرام به صورت رسمی خاتمه داده است. در بیانیه این شرکت آمده است:

ما به دستاوردهای خود و محصول بی‌مانندمان در بازار در حین این همکاری کوتاه‌مدت افتخار می‌کنیم. ما در کنار هم از طریق شبکه ریپل و سرویس ODL میلیاردها دلار گردش مالی داشته‌ایم.

ماه گذشته مانی گرام همکاری خود را با ریپل به دلیل شکایت کمیسیون SEC به تعلیق درآورد. با این حال هر دو شرکت پیش‌بینی می‌کردند که همکاری خود را با توجه به قراردادشان ادامه دهند.

ریپل عنوان کرد با اینکه همکاری آنها با مانی گرام به صورت رسمی تمام شده است، با این حال احتمال دارد این موضوع را مجددا بررسی کنند.

برد گارلینک هاوس مدیر عامل ریپل در توییتر به دستاوردهای شرکت خود و MoneyGram اشاره کرد.

قطع همکاری ریپل و مانی گرام

شرکت مانی گرام در پی اعلام همکاری خود با ریپل در ژوئن ۲۰۱۹ باعث افزایش چشمگیر قیمت سهام خود شد. با این حال هم‌اکنون سهام این شرکت ۹٪ کاهش یافته است.

در اوایل این ماه از MoneyGram به علت بیانیه‌های گمراه‌کننده درباره همکاری با ریپل شکایت شد. کارمزدهای توسعه بازار ریپل که به عنوان مشوق به مانی گرام تعلق می‌گرفت، ۱۵٪ از درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک آن را تشکیل می‌داد.

مانی گرام درآمدهای حاصل از کارمزد توسعه ریپل را از دست خواهد داد. این درآمد نقش اساسی در اقتصاد این شرکت ایفا می‌کرد. بیانیه‌های عمومی متهم در تمام مدت اشتباه و یا گمراه‌کننده بوده است. در طرح دعوی دادگاه آمده است زمانیکه جزئیات واقعی به بازار عرضه می‌شد، سرمایه‌گذاران با ضرر روبرو می‌شدند.

آغاز فاز جدید شکایت SEC از ریپل

عاشیش بیرلا مدیر RippleNet معتقد است از آنجا که سرویس ODL یک مشکل واقعی را حل می‌کند، با قانون گذاری روی XRP شفافیت کامل به وجود خواهد آمد.

سرویس ODL با هزینه کم، سرعت بالا، شفافیت و امنیت بالا برای مشتریانی که از سرویس‌های اقتصادی سنتی جا مانده‌اند، یک مشکل واقعی را حل می‌کند. شفافیت نظارتی زمانی صورت می‌گیرد که دولت‌ها ارزش این فناوری را در امور اقتصادی و قراردادهای آنی متوجه باشند.

شفافیت نظارتی در ریپل

با این حال از آنجا که همکاری ریپل و مانی گرام خاتمه یافته است، انتظار می‌رود که توافق با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به طول انجامد؛ و در نتیجه شفافیت نظارتی فعلا پدید نیاید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا