اخبار خارجی

رشد سالانه ریپل ؛ جذب سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری توسط این شرکت

ریپل ، شرکت پرداخت های بلاک چین مسئول توکن XRP، سومین کوین برتر از لحاظ ارزش بازار در دوره جذب سرمایه اخیر خود توانست ۲۰۰ میلیون دلار دیگر سرمایه کسب کند.

جذب سرمایه سری C اخیر که توسط شرکت سرمایه گذاری تتراگون (Tetragon) انجام شد، شاهد همکاری شریک بزرگ ژاپنی ریپل یعنی SBI Holdings و شرکت سرمایه گذاری Route 66 نیز بود.

جذب سرمایه اخیر به این شرکت کمک خواهد کرد تا شبکه پرداخت های جهانی خود را بهبود دهد و کاربردهای ارز دیجیتال XRP و XRP Ledger را گسترش دهد.

ریپل علیرغم کاهش ۷۳ درصدی فروش در سه ماهه سوم، شاهد رشد سالانه چشمگیری است

سرمایه گذاری اخیر، رکورد سالانه جدیدی برای کسب و کار این شرکت ثبت کرده است و ریپل شاهد بیشترین رشد از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بوده است.

برد گارلینگهوس (Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل گفت این شرکت به روند صعودی خود ادامه داده است و به پیشروی خود در این صنعت سرعت بخشیده است در حالی که سایر شرکت های حاضر در عرصه بلاکچین شاهد کاهش رشد و حتی تعطیل شدن هستند.

تاکنون، این شرکت مدعی شده است که در بیش از ۴۵ کشور و در سراسر ۶ قاره مشتری دارد و قابلیت های پرداخت را در بیش از ۷۰ کشور گسترش داده است. گزارش ها حاکی از آن است که رشد تراکنش های این شرکت نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شده است، در حالی که شبکه پرداخت های جهانی ریپل نت (RippleNet) به بیش از ۳۰۰ مشتری در سراسر جهان گسترش یافته است.

اگرچه اینی شرکت مدعی است که سال ۲۰۱۹ قویترین سال این شرکت تاکنون بوده، اما شاهد کاهش چشمگیر فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ نیز بوده است. طبق گزارش کوین تلگراف در اواسط ماه اکتبر، فروش سه ماهه سوم ۲۰۱۹ ریپل در مقایسه با فروش ۲۵۱.۵۱ میلیون دلاری در سه ماهه دوم، بیش از ۷۳ درصد کاهش داشته است.

در اوایل سال جاری، ریپل همکاری خود با دومین شرکت انتقال پول جهان به اسم مانی گرام (MoneyGram) را شروع کرد. گارلینگهوس در این خصوص مدعی شد که استفاده مانی گرام از محصول نقدی xRapid ریپل، موضوع بزرگتری نسبت به پروژه استیبل کوین لیبرا از فیسبوک است. در اواخر ماه نوامبر، مانی گرام سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری از ریپل دریافت کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا