اخبار آلتکوین

وکلای ریپل: دادگاه باید درخواست تجدید نظر SEC را رد کند

وکلای ریپل اعلام کردند شرایط خاصی برای موافقت با درخواست تجدید نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) وجود ندارد و اگر این آژانس درخواستش را ثبت کند؛ آن‌ها هم به آن بخش از حکم دادگاه که به نفع SEC رای داده شده اعتراض خواهند کرد. گفتنی است در این صورت دادگاه مجبور خواهد بود تمام اسناد این پرونده را از اول و به طور کامل بررسی کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از دبلاک و کوین‌گیپ، ریپل لبز (Ripple Labs) رسما در روز جمعه به درخواست تجدید نظر SEC واکنش نشان داد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC چندی پیش درخواست تجدید نظر موقت خود نسبت به بخشی از حکم پرونده XRP را ثبت کرد که طبق آن قسمتی از فروش XRP به منزله نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا نبوده است. وکلای ریپل گفته‌اند:

در این پرونده، شرایط مورد نیاز برای ثبت درخواست تجدید نظر موقت وجود ندارد. اولا در حکم دادگاه به «سوال کنترل‌کننده حقوقی» به عنوان یک دلیل مناسب برای درخواست تجدیدنظر موقت اشاره نشده است. دوما دلیل اصلی SEC برای مخالفت با رای دادگاه، صرفا نارضایتی این آژانس از اِعمال تست هاوی (Howey) برای اکثر تراکنش‌های متهمان در پرونده ریپل است.

سوال کنترل‌کننده یک سوال حقوقی است که تاثیر قابل‌توجهی روی نتیجه پرونده‌های مختلف داشته یا می‌تواند روی حل آن‌ها تاثیرگذار باشد. SEC در درخواست خود اعلام کرده بود حکم پرونده شکایت این آژانس علیه ریپل کامل و جامع نیست و به خاطر سوالات حقوقی که ایجاد می‌کند، به درخواست تجدید نظر موقت نیاز دارد.

درخواست SEC برای تجدید نظر

SEC ماه گذشته درخواستی را در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در ناحیه جنوبی نیویورک ثبت و درخواست تایید تجدیدنظر موقت را ارائه کرد. وکلای SEC در آن زمان گفتند که نحوه رسیدگی دادگاه به پرونده ریپل می‌تواند روی پرونده‌های دیگری مثل پرونده شکایت SEC از صرافی‌های بایننس و کوین ‌بیس «تاثیر اساسی» داشته باشد. SEC در آن زمان گفته بود:

درخواست تجدیدنظر موجه است؛ زیرا شامل سوالات کنترل‌کننده حقوقی است که اختلاف نظر اساسی در آن‌ها وجود دارد. اخذ حکم فرجام‌خواهی درمورد این مسئله هم ممکن است منجر به ختم نهایی پرونده شود.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، قاضی آنالیزا تورس (Analisa Torres) در ماه جولای (تیر) اعلام کرد بعضی از فروش‌های XRP (به نام فروش‌های برنامه‌ریزی‌شده) قوانین اوراق بهادار را نقض نمی‌کنند، زیرا نوعی مزایده کورکورانه در آن‌ها وجود دارد. او علاوه بر این حکم داد که فروش مستقیم ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی نوعی فروش اوراق بهادار است. این در حالی است که SEC ادعا می‌کرد تمام تراکنش‌های XRP نوعی قرارداد سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند.

حکم دوم یک برد جزئی برای SEC محسوب می‌شد و این آژانس مدتی بعد درخواست تجدید نظر خود برای حکم دادگاه در مورد فروش برنامه‌ریزی‌شده XRP و «موارد دیگر توزیع‌ آن» را ثبت کرد. منظور از توزیع‌های دیگر ارائه و فروش ریپل در ازای کالا و خدمات است.

وکلای XRP گفته‌اند اگر SEC بخواهد درخواست تجدید نظر کند، آن‌ها هم درخواست تجدید نظر خود برای حکم دادگاه در مورد فروش ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی را ثبت خواهند کرد. آن‌ها تاکید کرده‌اند:

این درخواست متقابل باعث می‌شود دادگاه تمام اسناد را دوباره بررسی کند؛ نه صرفا بخش‌هایی که SEC می‌خواهد روی آن‌ها تاکید کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا