اخبار آلتکوین

پشت پرده ریپل چه اتفاقی می افتد؟ جا به جایی 1.1 میلیارد دلار ریپل!

طبق گزارشات ثبت شده، هفت تراکنش بزرگ در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۹ حدود ۱.۱ میلیارد دلار توکن ریپل (XRP) انتقال داده اند. این موضوع به اتفاقی معمولی در اکوسیستم XRP تبدیل شده است که در هر ماه، مقدار زیادی XRP از حساب اسکرو آزاد شده و برای استفاده ریپل در دسترس قرار می‌گیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با شروع سال ۲۰۱۹، فعالیت زیادی در اکوسیستم ریپل (XRP) شناسایی شد. میزان توکن انتقال یافته بسیار زیاد بود و طبق گزارشات پیشین، این اولین باری نیست که میزان زیادی از توکن ریپل (XRP) طی تنها چند ساعت یا حتی چند دقیقه بین کیف های پول جابه‌جا می‌شود.

هفت تراکنش بزرگ ریپل (XRP)

طبق گفته های حساب کاربری توییتر Whale Alert، بیش از ۲,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن XRP به ارزش ۱,۰۶۹ میلیارد دلار در عرض چند دقیقه جابه‌جا شد. این میزان توکن ریپل (XRP) طی ۷ تراکنش مختلف انتقال یافتند که بزرگترین تراکنش ۱,۱۰۸,۳۰۲,۳۰۴ توکن به ارزش بیش از ۳۹۲ میلیون دلار را انتقال داد.

به نظر می‌رسد که اولین و دومین تراکنش از کیف پول اسکرو ریپل به دو آدرس ناشناس انجام شده اند (۳۰۰ و ۵۰۰ میلیون توکن XRP که مجموعا به ارزش ۲۸۰ میلیون دلار می‌باشند). ظاهرا تراکنش های سوم و چهارم مقدار توکن تقریبا یکسانی با تراکنش های اول و دوم به دو آدرس ناشناس انتقال داده اند.

در تراکنش پنجم، ۲۰۰ میلیون توکن XRP از کیف پول اسکرو به کیف پول توزیع OTC ریپل انتقال یافته است. تراکنش ششم که بزرگترین تراکنش می‌باشد، بیش از ۱.۱ میلیارد توکن XRP به ارزش ۳۹۲ میلیون دلار از کیف پول ناشناس به کیف پول توزیع OTC انتقال داده است. در تراکنش هفتم نیز ۱۰۷ میلیون توکن XRP از کیف پول OTC به کیف پول ناشناس فرستاده شد.

دلیل انجام این تراکنش ها چه بود؟

ریپل ویژگی اسکرو را به این شکل توضیح می‌دهد که این ویژگی به طرفین امکان می‌دهد تا توکن XRP را برای مدت زمان مشخص یا تا زمان فراهم شدن شرایط خاص ایمن نگه دارند. به عبارت دیگر، ارسال کنندگان XRP می‌توانند شرایط مد نظر خود در خصوص جزییات پرداخت، میزان پرداخت، زمان دقیق انجام تراکنش و سایر موارد را تعیین کنند.

حساب اسکرو ریپل

ریپل در حال حاضر دارای ۵۵ میلیارد توکن XRP می‌باشد. برای اثبات این میزان موجودی، ریپل یک حساب اسکرو ایجاد کرد که به ۵۵ قرارداد متصل است. هر قرارداد حدود یک میلیارد توکن XRP عرضه می‌کند و تاریخ انقضای هر قرارداد، روز اول هر ماه می‌باشد.

پس از منقضی شدن قراردادها، کوین ها برای استفاده شرکت در دسترس قرار می‌گیرد و توکن ها اکثرا برای کاربردهای تشویقی مختلف استفاده می‌شود. در صورتی که توکنی باقی بماند، شرکت پول را به اسکرو برمی‌گرداند و توکن های باقی مانده در قرارداد جدیدی عرضه خواهد شد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا