اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

کمک مالی ۲ میلیون دلاری ریپل‌اکس جهت توسعه NFT روی این شبکه

توکن‌های NFT بر بستر بلاکچین ریپل؟ چه کسی فکر می‌کرد این موضوع محقق شود؟ ریپل اکس (RippleX) به توسعه‌دهندگانی که بر روی راهکارهای NFT بر بستر XRPL کار می‌کنند، بیش از ۲ میلیون دلار کمک مالی اهدا می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، طبق اعلان رسمی ریپل، ریپل اکس مجموعا بیش از ۲ میلیون دلار به ۲۵ شرکت‌کننده منتخب از ۱۰ کشور مختلف اهدا کرده است.

اگرچه ممکن است ریپل محبوب‌ترین شرکت در عرصه رمزارزها نباشد، اما پشتکار و شوق این شرکت به رشد، علیرغم انتقاداتی که به آن وارد می‌شود قابل توجه است. ریپل اکس یکی از بخش‌های ریپل است که بر بهبود توسعه فناوری‌های پیرامون XRP Ledger متمرکز است. ریپل اکس اخیرا اولین موج کمک مالی خود را معرفی و استقبال از تب‌وتاب NFT را اعلام کرده است.

توکن‌های NFT، نیروی جدید ارتش ریپل

هدف و تمرکز اصلی این طرح، توسعه پروژه‌های متن باز است که با NFT ها بر بستر XRPL سروکار دارند.

در واقع، XRPL شامل تمام مواردی است که در حال حاضر از اکوسیستم XRP مدنظر داریم و تکاملی از دفترکل اجماع قبلی ریپل (RCL) است. محصولات قبلی ریپل، xRapid و xCurrent و xVia در چیزی که اکنون آن را به اسم ریپل‌نت (RippleNet) می‌شناسیم ادغام شده‌اند و این محصول تا سال ۲۰۱۹ توانسته است توجه بیش از ۲۰۰ مشتری را به خود جلب کند.

اگرچه مدت‌ها هدف اصلی ریپل، ارائه شبکه پرداخت سریع و ارزان بوده است، اما به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان به دنبال روش‌هایی برای استفاده از پتانسیل این بلاکچین و انطباق آن با دوره جدید هستند. توکن‌های NFT علیرغم محبوبیتی که دارند، کاربرد آنچنانی در اکوسیستم XRP نداشته‌اند.

ریپل اکس به این موضوع اشاره کرده است که بیش از ۱۰۰ درخواست دریافت کرده است، اما جالب‌ترین این درخواست‌ها بر موضوعات زیر معطوف بوده‌اند:

  • توسعه NFT ها برای صنایع مختلف نظیر خرده‌فروشی، هنر، موسیقی، ورزش و تبلیغات دیجیتال.
  • پلتفرم‌ها و ابزارهای یادگیری به منظور ایجاد پروژه‌های مختلف بر بستر XRPL و تعامل با آن
  • ابزارهای بصری سازی اطلاعات
  • راهکارهای امنیتی و پرداختی

در صورتی که XRPL بتواند از NFT ها پشتیبانی کند، تعداد کاربران آن به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و حتی می‌تواند در اختیار مشتریان سازمانی و شرکتی در حوزه‌های استراتژیک نظیر هویت‌های دیجیتالی، مدل‌های تبلیغاتی، زنجیره تامین و غیره قرار بگیرد.

پروژه‌های منتخب

پروژه‌های زیر، پروژه‌های منتخبی هستند که هر کدام، کمک مالی مختلفی دریافت کرده‌اند:

آکوارل (Aquarelle): این پروژه به دنبال ایجاد یک جهان دیجیتال (metaverse) بر بستر XRPL است. این پروژه در صدد ایجاد کتابخانه متن باز NFT، بازار NFT مبتنی بر وب و گالری مجازی سه بعدی WebGL است تا NFT ها را نمایش دهد و با آنها تعامل ایجاد کند.

آکوارل در استرالیا واقع است، اما امیدوار است تا با تولیدکنندگان محتوا از کشور هند تعامل برقرار کند.

پروژه Anchain.AI، استفاده از CISO در XRPL: این پروژه بر استفاده از NFT ها در امنیت سایبری معطوف است تا هوش مصنوعی مورد استفاده توسط دولت‌ها را توسعه دهد. Anchain در آمریکا واقع است.

ببت‌هامپ (Bithomp): یک تول‌کیت (مجموعه‌ای برای توسعه برنامه‌ها) و مرورگر XRPL است که به‌روزرسانی خواهد شد تا از NFT ها پشتیبانی کند. بیت‌هامپ در کشور سوئد واقع است.

پروژه Clever.Gallery: یک بازار و گالری NFT با عملکرد مرورگر NFT. این پروژه در آمریکا واقع است.

پروژه CryptoIso20022 Interop: یک استارت‌آپ که به دنبال خودکارسازی تبدیل ارز فیات به پرداخت‌های رمزارز است. این پروژه در کشور سوییس واقع است.

پروژه Cryptum / Blockforce: این پروژه به دنبال توسعه پلتفرم API/SDK برای استفاده از XRPL در برنامه‌ها است. این پروژه در کشور برزیل واقع است.

پروژه DART: یک پلتفرم هنر دیجیتالی که بر بستر ریپل‌نت است و از NFT پشتیبانی می‌کند. این پروژه هم‌چنین از توکن XRP به عنوان ابزار پرداخت در تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این پروژه در کشور سوئد واقع است.

گلکسی (Galaxy): یک پلتفرم تبلیغاتی بر بستر XRPL است. این پروژه در کشور انگلستان واقع است.

پروژه Go4Zerps: یک SDK با زبان برنامه‌نویسی Golang برای ایجاد برنامه‌ها بر بستر XRPL است. این پروژه در کشور انگلستان واقع است.

سایر پروژه‌های منتخب عبارتند از لجر سیتی (Ledger City)، NFT Terrace، Audiotarky، Peerkat، Scratch2Hooks، Trustline، Wallery.me، Xchange، xPay، Node-RED، XRPL Rosetta، ZerpCraft.

این در حالی است که شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شرکت ریپل همچنان در جریان است و بر اساس گزارش میهن بلاکچین، طبق ادعای وکلای این شرکت، ریپل کوتاه نمی‌آید.

به نظر شما این اقدام Ripple چه تاثیری در قیمت رمز ارز XRP خواهد داشت؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا