اخبار خارجی

۷ دلیل برای خرید بیت کوین از دیدگاه نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول بار دیگر حمایت خود از ارزهای دیجیتال را نشان داد و با ذکر ۷ دلیل به سرمایه‌گذاران توصیه کرد برای محافظت از ارزش دارایی‌‌شان در مقابل تورم، سراغ بیت کوین و فلزات گران‌بها بروند. این ۷ دلیل عمدتا از شرایط اقتصادی ایالات متحده نشات می‌گیرند.

کاربران عزیز میهن بلاکچین، این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و صرفا ترجمه خبر است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، رابرت کیوساکی نویسنده مشهور کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» با انتشار توییتی به ذکر ۷ دلیل برای خرید بیت کوین و فلزات گران‌بهایی چون طلا پرداخت و به سرمایه‌گذاران توصیه کرد با خرید بیت کوین از ارزش پول خود در مقابل تورم محافظت کنند. این ۷ مرحله عبارت‌اند از:

۱) بدهی بالای دولت ایالات متحده به بانک مرکزی: بدهی دولت آمریکا به بانک مرکزی این کشور برابر ۳۱ میلیارد دلار است. این در حالی است که تولید ناخالص داخلی (GDP) آن ۲۴.۸ میلیارد دلار است. بنابراین نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده ۱۳۷.۷۶٪ است. بنابرین می‌توان نتیجه گرفت در دراز مدت فیات دلار تضعیف خواهد شد.

۲) تمایل فدرال رزرو برای پایین‌ نگه داشتن نرخ بهره: نرخ بهره در طول سال‌های ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) و ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) به پایین‌ترین سطوح تاریخی خود رسید و به عنوان کاتالیزور بازار صعودی رمزارز و سهام در آن دوران عمل کرد که موجب ورود نقدینگی بالا به بازار رمزارزها و رشد قیمت بیت کوین شد. کیوساکی اعتقاد دارد در بلند مدت رویکرد فدرال رزرو به سمت کاهش نرخ بهره خواهد رفت که به نفع بیت کوین است.

۳) خرید اوراق قرضه خزانه‌داری و گسترش ترازنامه: پایین نگه داشتن نرخ بهره، بانک مرکزی را ملزم به افزایش خرید اوراق قرضه خزانه‌داری و گسترش ترازنامه خود می‌کند که یکی از نتایج آن افزایش تورم است.

۴) افزایش تورم: افزایش خرید اوراق قرضه به تورم دامن می‌زند. نرخ تورم مصرف‌کننده (CPI) سالانه ایالات متحده از سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) در حال افزایش است و در ژوئن (خرداد) با ۹.۱٪ به اوج خود رسیده است. با این حال، این رقم در طی ۲ ماه گذشته به لطف سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو از طریق افزایش نرخ بهره کاهش یافته است. افزایش تورم می‌تواند محرکی برای ورود سرمایه‌گذاران به دارایی‌های ضد تورمی مانند طلا و بیت کوین باشد.

۵) افزایش نرخ بهره: زمانی که بانک مرکزی افزایش تورم را اعلام می‌کند، انتظار عمومی این است که شاهد افزایش نرخ بهره باشیم. چرا که یکی از مهم‌ترین دلایل تعیین نرخ بهره مقدار تورم است. زمانی که نرخ بهره افزایش می‌یابد، هزینه نگه داشتن پول در دستان مردم بالا می‌رود و به این ترتیب آن‌ها ترجیح می‌دهند به جای خرج کردن پول آن را در بانک سپرده‌گذاری کنند و سود دریافت کنند. این موضوع به معنای کاهش تقاضا و دامن زدن به رکود اقتصادی می‌شود.

۶) افزایش هزینه وام و بدهی: نرخ بهره بالاتر به معنای افزایش هزینه وام و عدم تمایل افراد برای دریافت وام است. نبود پول در دست مردم به طور کلی به معنای تمایل کمتر مردم به خرید است. کاهش تقاضا به رکود اقتصادی دامن می‌زند.

۷) ارزش دلار رو به زوال است: طی ۳ سال گذشته بانک مرکزی به چاپ بی‌رویه دلار پرداخته است و با افزایش عرضه آن منجر به کاهش ارزش دلار شده است.

کیوساکی در نهایت از این دلایل نتیجه گرفت که در چنین شرایطی باید بیت کوین، طلا و یا نقره خرید.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا