اخبار بلاکچین

فعالیت مجدد پل شبکه رونین از سه‌شنبه؛ وجوه به سرقت‌رفته کاربران بازگردانده می‌شود

حدود ۳ ماه پس از انجام حمله اکسپلویت به بریج شبکه رونین، اسکای ماویس اعلام کرده که قصد بازگشایی پل (بریج) شبکه رونین در تاریخ ۲۸ ژوئن (۷ تیر) را دارد. این مهم قرار است از طریق انجام هاردفورکی در این شبکه انجام شود و کلیه وجوهی که در جریان این حمله از کاربران دزدیده شده بود، به آن‌ها بازگردانده شود. در این حمله حدود ۶۲۵ میلیون دلار توسط گروه هکری لازاروس به سرقت رفته بود. این در حالی است که با ریزش بازار اکنون ارزش دارایی‌های آن‌ها به طور متوسط به حدود یک سوم کاهش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بریج رونین در ۲۳ مارس ۲۰۲۲ (۳ فروردین ۱۴۰۱) مورد حمله اکسپلویت  توسط گروه هکری منتسب به کره شمالی به نام لازاروس قرار گرفت و هکر توانست ۶۲۵ میلیون دلار توکن شامل ۱۷,۶۰۰ رپد اتر (WETH) و ۲۵.۵ میلیون استیبل کوین USDC از این شبکه به سرقت ببرد. 

حال پس از گذشت ۳ ماه از این جریان اسکای ماویس قصد دارد تا ضمن بازگشایی از بریج، بدهی خود به کاربران ضرردیده در این حمله اکسپلویت را تسویه نماید. شبکه رونین (Ronin) به عنوان زنجیره جانبی بازی اکسی اینفینیتی شناخته می‌شود.

الکساندر لارسن مدیر ارشد عملیات Axie Infinity دیروز در توییتی اعلام کرد که بازگشایی بریج رونین در روز ۲۸ ژوئن (۷ تیر) اتفاق خواهد افتاد و همزمان کاربرانی که موجودی آن‌ها در این حمله تحت تاثیر قرار گرفته است؛ جبران خسارت خواهند شد.

توییت بازگشایی بریج رونین

اما نکته جالب توجه این است که اکنون قیمت اتریوم در محدوده ۱۲۰۰ دلار قرار دارد که فاصله زیادی با قیمت ماه مارس خود دارد. بنابرین جبران خسارت زیان‌دیدگان که ارزشی معادل ۶۲۵ میلیون دلار در زمان حمله داشت، اکنون حدود ۲۱۶ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت. گفتنی است که اسکای ماویس با همکاری بایننس در ماه آپریل (فروردین) صندوق ۱۸۰ میلیون دلاری برای این کار ایجاد کرد.

قرار است بازگشایی بریج رونین در روز سه‌شنبه همراه با انجام هاردفورکی در شبکه رونین اتفاق بیفتد که ولیدیتورهای این شبکه باید برای ادامه فعالیت، نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی کنند. شایان ذکر است در زمان هک تراکنش‌ها در شبکه رونین توسط ۹ اعتبار‌سنج تایید و انجام می‌شدند و برای برداشت یا اضافه شدن یک توکن در بریج این شبکه به امضای ۵ اعتبار‌سنج از ۹ ولیدیتور شبکه رونین نیاز بود. در هک شبکه Ronin، مهاجم توانست کنترل حساب ۴ اعتبارسنج Ronin Sky Mavis، سازنده بازی اکسی اینفینیتی و بلاک چین رونین و یک اعتبار‌سنج که توسط سازمان خودمختار غیرمتمرکز اکسی (Axie Dao) اداره می‌شود را به دست بگیرد. 

هاردفورک شبکه رونین

اسکای ماویس اعلام کرده که قصد افزایش تعداد ولیدیتورهای شبکه رونین از ۹ به ۲۱ ولیدیتور را دارد.

منبع
cointelegraphcryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا