اخبار عمومی

انت ماینر های S17 و T17 بیت مین نرخ خرابی بالایی دارند!

مدیر ارشد استراتژی بلاک استریم (Blockstream) اعلام کرد که ماینرهای بیت کوین مشکلات فنی درباره دستگاه های بیت مین خود را گزارش می‌دهند که منجر به نرخ خرابی (Failure Rate) حدود ۲۰ الی ۳۰ درصدی این دستگاه ها می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ماینرهای ارز دیجیتال که دستگاه های انت ماینر S17 و T17 دارند گفته اند که این دستگاه ها نرخ خرابی بین ۲۰ الی ۳۰ درصد دارند که میزان معمول آن تقریبا ۵ درصد است.

طبق توییت ۲۶ آوریل سامسون ماو (Samson Maw) مدیر ارشد استراتژی شرکت زیرساخت بلاک چین بلاک استریم، ماینرهای بیت کوین که از دستگاه های بیت مین، بزرگترین تولیدکننده تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، مشکلات فنی گزارش داده اند.

هیت سینک های انت ماینر S17 و T17 جدا می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود که اتصال کوتاه در دستگاه ها رخ دهد. به علاوه، کاربران مشکلاتی با فن های منبع تغذیه (پاور) S17 گزارش داده اند.

هر دو دستگاه طوری طراحی شده اند تا گرمای حاصل از ماینینگ را به بیرون از دستگاه هدایت کنند. در نتیجه، تقریبا یک سوم دستگاه ها با اتصال کوتاه مواجه شده اند.

سامسون ماو در این خصوص توییت کرده است:

مشتریان بیت مین گزارش داده اند که انت ماینر S17 و T17 نرخ خرابی ۲۰ الی ۳۰ درصدی دارند که مقدار معمول آن ۵ درصد است. هیت سینک های این دستگاه جدا شده و منجر به اتصال کوتاه در دستگاه می‌شوند، در حالی که فن های منبع تغذیه نیز از کار می‌افتند. جیهان (وو) از مشتریان درخواست کرده است که دستگاه های S19 را امتحان کنند و تقصیرها را گردن میکری (Micree) انداخته است.

همانطور که سامسون ماو خاطرنشان کرده است، جیهان وو (Jihan Wu) مدیرعامل بیت مین این اتفاق را تقصیر میکری ژان (Micree Zhan) هم بنیانگذار بیت مین می‌داند. جیهان وو در اکتبر ۲۰۱۹ میکری ژان را به منظور نجات شرکت اخراج کرد.

رقابت در عرصه ماینینگ قبل از هاوینگ بیت کوین

توییت سامسون ماو ۱۵ روز قبل از هاوینگ مورد انتظار بیت کوین منتشر شده است، به طوری که هر دو تولیدکننده تجهیزات ماینینگ MicroBT و بیت مین در رقابت تنگاتنگی قرار دارند. هرچند زنجیره تامین این شرکت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به مشکل برخورده است و بسیاری از افراد در جامعه ارز دیجیتال انتظار تاخیر در عرضه و تحویل تجهیزات ماینینگ را دارند.

بیت کوین توانسته است تمام دستگاه های انت ماینر S19 Pro با هش ریت ۱۱۰ تراهش در ثانیه را در تاریخ ۲۳ مارس بفروشد، اما بعداً اعلام کرد که دستگاه های فروخته شده حداقل تا تاریخ ۱۱ می یعنی یک روز قبل از هاوینگ ارسال نخواهد شد. بسیاری از افراد پیش بینی کرده اند که بیت مین تاریخ مورد نظر را برای این موضوع انتخاب کرده است تا با استفاده از اسیک های نسل بعد خود بدون رقیب اقدام به استخراج کند.

از طرف دیگر، شرکت MicroBT گزارش داده است که پرچمدار آنها یعنی مدل ++M30S دارای هش ریت ۱۱۲ تراهش در ثانیه است. این تولیدکننده گفته است که سخت افزارهای مورد نظر در ماه ژوئن ارسال خواهند شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا