مقالات عمومی

مرور و بررسی همکاری شرکت سامسونگ و ارز دیجیتال آیکان (ICX)

وقتی نام سامسونگ را می شنوید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند آخرین مدل گوشی هوشمند گلکسی (Galaxy) است. اما چیزهای بیشتری در مورد این شرکت وجود دارد. در واقع این شرکت بیش از ۲۰ درصد اقتصاد کره جنوبی را تشکیل می دهد و ۴۸۹,۰۰۰ کارمند آن بیشتر از مجموع شرکت های اپل، گوگل و مایکروسافت است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این غول فناوری همیشه نسبت به نوآوری مشتاق بوده و جای تعجبی ندارد که علاقه آنها نسبت به بلاک چین زودتر از موعد فرا برسد. نیازی نیست که بیشتر از این روی آیکان (ICON)، پروژه کریپتویی خانگی کره جنوبی سرمایه گذاری کنند. بیایید نگاهی عمیق تر به همکاری بین سامسونگ و شبکه آیکان بیاندازیم؛ از ID دیجیتال گرفته تا گوشی های هوشمند و خدمات مالی.

دیلی (DAYLI) و سامسونگ

گروه مالی دیلی(DAYLI) در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد در حالی که آیکان لوپ ICONLOOP (با نام سابق TheLoop) فعالیت خود را در ماه می ۲۰۱۶ آغاز کرد. آیکان لوپ اولین کد خود برای شبکه بلاک چین Loopchain را در اوایل سال ۲۰۱۷ نوشت. در میانه سال ۲۰۱۷ گروه مالی دیلی و شرکت های مادر آن کوین وان (Coinone)، بازار دیلی، DAYLI Intelligence و کوارتربک (Quarterback)  به صورت تصاعدی رشد داشتند.

پس از آن DAYLI Intelligence، آیکان لوپ و سامسونگ یک تفاهم نامه (MOU) در ژوئن ۲۰۱۷ امضا کردند. سه ماه بعد در سپتامبر ۲۰۱۷، عرضه اولیه کوین (ICO) برای آیکان (ICX) در تنها ۶ ساعت، حدود ۱۵۰ هزار توکن اتریوم (۴۲.۵ میلیون دلار) به فروش رساند. سرانجام در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ شبکه اصلی آیکان فعالیت خود را شروع کرد. از زمان آغاز این پروژه سامسونگ باور دارد که آیکان (ICX) این پتانسیل را دارد که فناوری بلاک چین را در مقیاس بی سابقه ای به جهان عرضه کند.

اوراق بهادار سامسونگ و سامسونگ کارت

سامسونگ یکی از پیشروترین تولید کننده محصولات الکترونیکی روی این سیاره است و چندین دهه یکی از موفق ترین و قدرتمندترین شرکت های جهان بوده است. تنها در سال ۲۰۱۸ مشاغل سامسونگ ۱۸ درصد کل تولید ناخالص داخلی (GDP) کره جنوبی را به خود اختصاص داد و ۲۲۱.۵۷ میلیارد دلار درآمد داشته است. این رقم در سال گذشته ۴.۵ درصد رشد داشته است.

اوراق بهادار سامسونگ و سامسونگ کارت به دلیل رابطه با امور مالی دیلی و چشم انداز شرکت مستقیما با آیکان همکاری می کنند. مدل کاری آیکان و نظارت عادلانه و ساختار توکنیزه آن نیز برای سامسونگ بسیار باارزش است. اوراق بهادار سامسونگ، خدمات مدیریت شخصی دارایی را فراهم می کند که برخی از آنها را نام می بریم: کارگزاری، اعتماد سرمایه گذاری، خدمات تحریریه، صندوق های متقابل، صدور امنیت با حمایت دارایی و خدمات بازرگانی اوراق بهادار شهری.

سامسونگ کارت پس از ادغام با سامسونگ کاپیتال (Samsung Capital) که مالکیت آن با سازمان بیمه عمر سامسونگ است، به بزرگترین شرکت کارت های اعتباری کره جنوبی تبدیل شد. سامسونگ کارت در خدمات پرداخت کارت اعتباری، وام های شخصی، تأمین مالی اقساط، اجاره نامه مالی، بیمه و سایر خدمات مالی تخصص دارد. هر دو مدل تجاری کاملاً یکدیگر را تکمیل می کنند زیرا شرکت امور مالی دیلی یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات مالی کره جنوبی است.

ChainID،  سامسونگ پس (samsung pass) و گلکسی اس ۱۰

در ۱۱ می ۲۰۱۸، شرکت سامسونگ و آیکان مجددا تفاهم نامه ای را برای ادغام ChainID شبکه آیکان با مدیریت تشخیص هویت سامسونگ پس(samsung pass) به عنوان راهکار بیومتریک تشخیص هویت (چهره، عنبیه و تشخیص اثر انگشت) امضا کردند. ChainID اولین سیستم احراز هویت مشترک مبتنی بر بلاک چین در جهان است که اهداف مختلفی دنبال می کند و در حال حاضر توسط چندین شرکت امنیتی در کره جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

سامسونگ پس (Samsung Pass) برای پرداخت های آنلاین، ورود به سیستم، قفل تلفن، امضاهای دیجیتال و سایر موارد استفاده می شود. Samsung Pass از فناوری فیدو FIDO (هویت سریع آنلاین) و امنیت درجه دفاع برای محافظت از اطلاعات کاربران از طریق سامسونگ ناکس (Samsung Knox) استفاده می کند. سامسونگ ناکس از الگوهای هویت بیومتریک کاربر با تکنیک های رمزگذاری که عملاً غیرقابل دسترسی هستند محافظت می کند.

علاوه بر این، شرکت آیکان از اجرای پیمان MyID در ۵ نوامبر ۲۰۱۹ خبر داد. این پیمان از ۴۱ شریک مؤسس شامل آیکان لوپ، سامسونگ الکترونیک، POSCO، بیمه دونبو، گروه مالی KB، یوتی YOTI (یک پلتفرم سرویس هویت جهانی) و همچنین چندین بخش دیگر اکوسیستم سامسونگ تشکیل شده است. هدف این پیمان، رسیدن به ۵۰ عضو تا پیش از نیمه دوم سال ۲۰۲۰ و در مجموع ۱۰۰ عضو در پایان سال است.

خدمات MyID به کاربران اجازه می دهد به منظور آسان شدن خدمات متنوع، اطلاعات احراز هویت خود را به صورت کاملا ایمن روی گوشی های هوشمند خود ذخیره کنند. پس از استفاده اولیه در یک سازمان مالی، داده های احراز هویت کاربر از طریق خدمات MyID ذخیره شده و از طریق فناوری بلاک چین آیکان محفوظ نگه داشته می شوند. سپس برای استفاده از هر گونه خدمات در آینده، کاربر باید هویت بیومتریک را از طریق Samsung Pass ارائه کند. با حذف دخالت شخص ثالث، سرویس MyID سوء استفاده از داده های شخصی کاربر را برای بازیگران مخرب غیرممکن می کند.

هویت شخصی ما پایه و اساس بیشتر تعاملات زندگی ما است. برنامه های بیمه و بانکی، مراقبت های بهداشتی، خرید آنلاین، حق رای، برنامه های گذرنامه و غیره به امنیت و دسترسی به هویت شخصی ما مبتنی هستند. یک ID که در یک موسسه مالی تأیید شده است، دارای پتانسیل فوق العاده ای برای برنامه های کاربردی در مناطق دیگر است و می تواند در این جهان دیجیتال در حال گسترش استفاده شود. علاوه بر این اخیراً MyID تأیید کمیسیون خدمات مالی (FSC) را از سوی دولت کره دریافت کرده است. این گواهینامه برای رعایت استانداردهای دقیق قانونگذاری و در نهایت در فعال کردن این سرویس در سایر مناطق در سراسر جهان ضروری است.

Jonghyup Kim مدیر عامل آیکان لوپ اظهار داشت:

سامسونگ به عنوان یک شریک امنیتی به اکوسیستم پیوست. در حال حاضر، آیکان لوپ به دنبال راه هایی برای تضمین امنیت خدمات MyID بر روی گوشی های هوشمند با راهکار های امنیتی از جمله کلیدهای فروشگاه های اصلی بلاک چین و ناکس است. در نتیجه، MyID احتمالاً بدون استفاده از برنامه جداگانه در تلفن های هوشمند گالکسی تعبیه می شود. MyID در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به عنوان کارت شناسایی موبایل در دسترس خواهد بود و تا سال ۲۰۲۱ به یک پلتفرم ID دیجیتال و سرویس کاربر محور تبدیل می شود.

نتیجه گیری

از زمان آغاز همکاری های آیکان و سامسونگ در سال ۲۰۱۷، هر دو شرکت برای ادغام مشاغل خود و توسعه برنامه های ID دیجیتال، تلفن همراه و خدمات مالی تلاش کرده اند. گروه مالی دیلی و سایر نمایندگان نیز نقش مهمی در ایجاد این مشارکت ایفا کرده اند تا راهکار های بلاک چین را که چالش های بسیاری را برطرف می کند، انجام شود.

گروه سامسونگ، آیکان لوپ و شبکه آیکان همچنان مشارکت هایی را ایجاد می کنند که سهولت استفاده، امنیت و کارایی خدمات مبتنی بر بلاک چین را در دنیای واقعی امکان پذیر می سازد. ویژگی های تغییر ناپذیر، باز، عمومی و قابل تعامل برای پیشرفت این فناوری ها ضروری است. علاوه بر این ویژگی های بدون مرز، خنثی و مقاوم در برابر سانسور برای این فناوری بسیار مهم است تا امکان عملی بلندمدت فناوری بلاک چین را به جلو سوق دهد.

 فناوری بلاک چین نقش گسترده ای در ادامه روند تکاملی این سیاره و پیشبرد ارزشهای جامعه جهانی شده ما دارد. زیرساخت اساسی بلاک چین در جهت افزایش قابلیت استفاده، شفافیت و برتری حقوق بشر و داده های ما در مقیاس جهانی است. با همکاری مداوم سامسونگ و آیکان، به زودی چشم انداز نهایی آنها به منظور اتصال کامل دنیا به واقعیت تبدیل خواهد شد.

منبع
mineable

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا