اخبار خارجی

سنتیمنت: شاخص فاندینگ ریت نشان می‌دهد بیت کوین فعلا به کف قیمت نرسیده است

تحلیلگران پلتفرم سنتیمنت در گزارش جدید خود به بررسی شاخص فاندینگ ریت (Funding rate) برای تشخیص کف قیمت رمزارزهای بیت کوین واتریوم پرداخته‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از سنتیمنت، اگر بخواهیم به تعریف کف قیمتی بپردازیم بهتر است بررسی کنیم و ببینیم چه سطحی کف قیمتی محسوب نمی‌شود. در حقیقت پایین‌ترین سطح قیمت یک دارایی معمولا زمانی که افراد زیادی به دنبال آن هستند به سختی تشکیل می‌شود.

سنتیمنت معتقد است کف قیمتی زمانی رخ می‌دهد که به معنای واقعی کلمه همه متقاعد شده‌اند که به سطحی رسیده‌ایم که از آن سطح فقط کاهش بیشتر قیمت در پیش است. یعنی زمانی که همه انتظار دارند قیمت‌ها بیش از پیش کاهش یابد. اما چطور می‌توان آن را با توجه به داده‌ها و آمار بررسی کرد؟

Santiment به بررسی شاخص فاندینگ ریت پرداخته است. فاندینگ ریت‌ها که بیانگر میزان کارمزدی است که افراد هنگام باز کردن موقعیت‌های با لوریج بایستی بپردازند باید برای مدتی منفی بمانند. این ساده‌ترین راه برای فهم متقاعد شدن سرمایه‌گذاران به نزول بیشتر است.

در ادامه با تلاش بازار برای بهبود شرایط، کم کم فاندینگ ریت کم و بیش خنثی می‌شود و یا حتی در حالت ایده‌آل هنوز هم منفی می‌ماند. این تاییدی بر این موضوع است که اکثر سرمایه‌گذاران نزولی هستند و در زمان هر جهش، موقعیت فروش استقراضی باز کرده‌اند چراکه آنها معتقدند با یک «جهش گربه مرده» روبه‌رو هستیم. الگوی جهش گربه مرده در حقیقت به بهبود جزئی قیمت یک ارز در حال سقوط در بازار نزولی گفته می‌شود. این مفهوم به معنای افزایش قیمت جزیی و اندک و سپس ریزش شدید قیمت است.

اما شرایط بازار فعلی چگونه است؟

نمودار فاندینگ ریت بیت کوین
نمودار فاندینگ ریت بیت کوین منبع: سنتیمنت
نمودار فاندینگ ریت اتریوم
نمودار فاندینگ ریت اتریوم منبع: سنتیمنت

در حالی که نشانه‌های دیگری مثل ناکامی استیبل کوین ترا و سقوط قیمت لونا و همچنین حاکم شدن احساسات منفی در بازار وجود دارد، به نظر می‌رسد در حال حاضر افراد زیادی دید صعودی دارند و بسیاری موقعیت‌های خرید استقراضی باز کرده‌اند. تحلیلگر سنتیمنت به این نتیجه رسیده است که فاندینگ ریت هنوز به مسیر توصیف شده وارد نشده است که نشان می‌دهد هنوز به کف قیمت نرسیده‌ایم.

این مطلب تنها برگردان گزارش سنتیمنت است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال سود و یا زیان سرمایه‌گذاران نخواهد داشت.
  • آیا بیت کوین به کف قیمت رسیده است؟

در این مورد نمی‌توان نتیجه قطعی داد و هر کسی که بازار را بررسی می‌کند نظریه خود و فاکتورهای خاصی را در نظر می‌گیرد. درست که اکثر تحلیلگران بر ادامه روند نزولی قیمت بیتکوین تاکید دارند اما با این حال برای بررسی شرایط بازار، تحقیقات خود را باید انجام داد. به نظر شما روند نزولی ادام خواهد داشت؟ کف قیمت بیت کوین را در چه سطحی پیشبینی می‌کنید؟

منبع
insights.santiment

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا