اخبار بیت کوین

نهنگ بیت کوین متعلق به «عصر ساتوشی» پس از ۱۰ سال بیدار شد

یک آدرس غیرفعال بیت‌کوین متعلق به عصر ساتوشی ناکاموتو، پس از ۱۰ سال فعال شد. این کیف پول بیت کوین دارای ۶۴۷ بیت کوین (۴۳.۹ میلیون دلار) در ۶ می (۱۷ اردیبهشت)، دارایی‌های خود را به دو کیف‌ پول مختلف منتقل کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این نهنگ، ابتدا ۶۲۵.۴۳ بیت کوین را به آدرسی که با bc1qky شروع می‌شد منتقل کرد و ۶۱.۹ بیت کوین باقی‌مانده را به آدرس bc1qdc انتقال داد. جابه‌جایی بیت‌کوین از کیف‌پول‌های بسیار قدیمی، به‌ویژه از عصر ساتوشی، اغلب باعث ایجاد کنجکاوی در میان جامعه ارزهای دیجیتال می‌شود.

بیدار شدن نهنگ بیت کوین پس از ۱۰ سال

کیف پول مورد نظر، در ابتدا این بیت‌کوین‌ها را در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۴ دریافت کرده بود. در تاریخ مذکور، قیمت هر بیت‌کوین به ۹۱۷ دلار می‌رسید. دلیل این انتقال و همچنین هویت مالکیت کیف پول نامشخص است.

اصطلاح «عصر ساتوشی» مربوط به روزهای اولیه پس از ظهور بیت‌کوین است که بنیانگذار آن، ناکاموتو، به صورت آنلاین در انجمن‌ها فعال بود. بسیاری معتقدند که برخی از کیف پول‌های عصر ساتوشی مربوط به خود ساتوشی هستند.

یکی از این کیف‌پول‌ها در آگوست ۲۰۲۳ پس از تقریبا ۱۴ سال فعال شد و ۱٬۰۰۵ بیت‌کوین استخراج شده در سال ۲۰۱۰ را انتقال داد. این تراکنش در کیف‌پول مذکور، سر و صدایی را در رسانه‌های اجتماعی و گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه کیف‌پول ساتوشی است، ایجاد کرد.

با این حال، کارشناسان معتقدند به احتمال زیاد با ماینرهای اولیه یا خریدارانی که سعی در کسب سود دارند مرتبط بوده است.

طبق گزارش فورچون (Fortune)، در مجموع ۱.۷۵ میلیون کیف‌پول بیت‌کوین برای بیش از یک دهه غیر فعال مانده است. بسیاری از این کیف پول‌ها حاوی مقادیر قابل توجهی از بیت کوین هستند که تخمین زده می‌شود زمانی که قیمت بیت‌کوین دو رقمی بوده، خریداری شده و در حال حاضر میلیون‌ها دلار ارزش دارند.

این کیف‌پول‌های غیرفعال حاوی ۱٬۷۹۸٬۶۸۱ بیت‌کوین به ارزش حدود ۱۲۱ میلیارد دلار به قیمت امروز هستند.

منبع: چین آنالیسیس
منبع: چین آنالیسیس

طی چند سال گذشته، کیف پول‌های متعددی از عصر ساتوشی تنها با هدف انتقال دارایی‌ها به یک آدرس جدید فعال شده‌اند. همچنین مشخص شده که برخی از این کیف‌پول‌ها دارایی‌های بیت‌کوین خود را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است پس از نزدیک به یک دهه به دنبال برداشت سود باشند.

منبع: چین آنالیسیس
منبع: چین آنالیسیس

در جولای ۲۰۲۳، یک کیف پول که به مدت ۱۱ سال غیرفعال بود، ۳۰ میلیون دلار بیت‌کوین را انتقال داد. در نوامبر ۲۰۲۳، سه کیف پول بیت‌کوین متعلق به عصر ساتوشی، پس از شش سال عدم فعالیت، ۲۳۰ میلیون دلار بیت‌کوین را منتقل کردند.

به احتمال زیاد این سه کیف پول به یک فرد یا نهاد مربوط هستند، زیرا آخرین تراکنش های خود را در ۵ نوامبر ۲۰۱۷ انجام داده بودند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا