اخبار خارجی

سناتورهای آمریکایی مارک زاکربرگ را برای مقابله با کلاهبرداری‌های رمزارزی تحت فشار قرار دادند

به گفته اعضای کمیته بانکی سنا، تحقیقات انجام شده توسط کمیته تجارت فدرال نشان می‌دهد ۴۹٪ از کلاهبرداری‌های مربوط به رمزارزها از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک سرچشمه می‌گیرد و حالا سناتورهای آمریکایی، مارک زاکربرگ را برای مبارزه با کلاهبرداری‌های کریپتو تحت فشار قرار داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، شش عضو دموکرات کمیته بانکداری سنا نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا (META) ارسال کرده‌اند و او را بازخواست کرده‌اند که این شرکت برای مبارزه با کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ خود چه می‌کند.

گروه سناتورها توسط باب منندز (Bob Menendez) از نیوجرسی رهبری می‌شود و شامل شرود براون (Sherrod Brown) از اوهایو، رییس کمیته بانکداری، و الیزابت وارن (Elizabeth Warren) از ماساچوست است.

این گروه با اشاره به اینکه کلاهبرداری‌ها در مجموع برای کاربران هزینه‌های زیادی داشته است، نوشت:

از اول ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۱۳۹۹) تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱)، ۴۹٪ از گزارش‌های کلاهبرداری به FTC [کمیسیون تجارت فدرال] مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است که این کلاهبرداری از رسانه‌های اجتماعی سرچشمه گرفته است. این کلاهبرداری‌ها ۴۱۷ میلیون دلار برای کاربران هزینه در بر داشته است.

این گروه از متا می‌خواهد سیاست‌های فعلی خود را برای یافتن و حذف فعالیت‌های کلاهبردارانه مرتبط با رمزارزها شرح دهد، روش‌های خود را برای تشخیص و تایید اینکه تبلیغات کریپتو در پلتفرم‌هایش کلاهبرداری نیستند را توضیح دهد و بگوید تا چه حد با مجریان قانون برای ردیابی کلاهبرداران همکاری می‌کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا