اخبار خارجی

صرافی بایننس شکایت کرد؛ بیلبوردهای فارسی بایننس توریست در ترکیه جعلی است

اخیرا در معابر کشور ترکیه مشاهده شده است که تعداد زیادی بیلبورد با عناوین جعلی منتسب به صرافی بایننس نصب شده است. بیشتر این بیلبوردها توریست‌های خارجی از جمله مسافران ایرانی ترکیه را مورد هدف قرار داده‌اند و در صدد کلاهبرداری از آن‌ها هستند. بایننس اعلام کرده که علیه این کلاهبرداری اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در ماه گذشته صرافی بایننس مرکز ارتباط با مشتریان خود در ترکیه را راه‌اندازی کرد و مشتریان می‌توانستند به صورت شبانه‌روزی با تماس با این مرکز، نسبت به حل مشکلات و ابهامات خود اقدام کنند. حال گزارش‌ها حاکی از این است که کلاهبرداران در معابر این کشور تعداد زیادی بیلبورد جعلی با موضوعیت ارتباط با مرکز تماس بایننس نصب کرده‌اند.

کلاهبرداران با استفاده از عدم آشنایی کافی توریست‌های خارجی نسبت به فضای تبلیغاتی کشور ترکیه، پس از برقراری تماس فرد قربانی، با روش‌های مختلف دارایی او را به سرقت می‌برند. متاسفانه بسیاری از این افراد فریب خورده، توریست‌های ایرانی هستند تا آن جا که برخی از این بیلبوردها به زبان فارسی نوشته شده است. نمونه‌ای از این تبلیغات جعلی در عکس زیر قابل مشاهده است.

بیلبورد جعلی بایننس در ترکیه منبع: کوین تلگراف
بیلبورد جعلی بایننس در ترکیه منبع: کوین تلگراف

زمانی که فرد قربانی با این شماره‌ها تماس می‌گیرد، شخصی که خود را نماینده صرافی بایننس معرفی می‌کند، با بهانه ساخت حساب کاربری جدید در این صرافی، اطلاعات حساب کاربری واقعی او در صرافی بایننس را از فرد دریافت می‌کند و با دسترسی به حساب او، دارایی فرد را سرقت می‌کند. در موارد دیگر از کاربر خواسته می‌شود تا کلید خصوصی کیف پول خود را برای انتقال موجودی به این صرافی، در اختیار نماینده جعلی بایننس قرار دهد. یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری این شیادان مشاوره در خصوص سرمایه‌گذاری در این کشور است که از کاربر خواسته می‌شود تا برای این کار از رمزارزها به آدرسی که آن‌ها اعلام می‌کنند، استفاده کند.

شایان توجه است که محبوبیت صرافی بایننس در کشور ترکیه به صورت فزاینده‌ای در حال گسترش است تا آنجا که مطابق گزارش‌ها ۷٪ از کل ترافیک ورودی به سایت صرافی بایننس از این کشور است. حساب رسمی صرافی بایننس در ترکیه در توییتی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد:

مدتی است که بیلبوردهای جعلی بایننس در نقاط مختلف ترکیه مشاهده شده است. باید بدانید این تبلیغات هیچ‌گونه ارتباطی با این صرافی ندارند.

یکی از نکات تامل برانگیز در این قضیه، چگونگی اجاره شدن این بیلبوردها توسط افراد کلاه‌بردار است. محتوای این بیلبوردها به وضوح مصادیق کلاه‌برداری هستند و باید دید آیا در قوانین مربوط به تبلیغات محیطی ترکیه، پیش‌بینی برای این موارد در نظر گرفته شده است یا خیر.

صرافی بایننس اعلام کرده است اقدامات قانونی لازم را برعلیه این کلاهبرداری و جعل عنوان به عمل خواهد آورد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا