جان مکافی به دلیل تبلیغ ICO دستگیر شد

جان مکافی مرد ۷۴ ساله سرشناس دنیای کامپیوتر و طرفدار بازار ارزهای دیجیتال، که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده متهم به فرار مالیاتی است، در اسپانیا دستگیر شد. او در انتظار استرداد به ایالات متحده  است.

روز دوشنبه دادستان وزارت دادگستری ایالات متحده، کیفرخواست قضایی علیه جان مکافی تنظیم نمود. در این کیفر خواست او متهم به فرار مالیاتی و خودداری کردن از ارائه اظهارنامه مالیاتی شده که در صورت محکومیت می‌تواند او را برای بیش از ۵ سال پشت میله‌های زندان نگه دارد.

اتهام جان مکافی به دلیل تبلیغ ICO

جان مکافی

در همان روز، اطلاعیه‌ای از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شد که در آن از جان مکافی به دلیل پیشنهاد ICO (تامین سرمایه رمزارز به روش عرضه اولیه در میان مردم) شکایت کرده است. در این اطلاعیه در مورد ذی‌نفع بودن او از این ICO اطلاعاتی وجود ندارد.

گویا جان مکافی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برای تبلیغ هفت ICO حدود معادل ۱۱.۶ میلیون دلار، بیت کوین و اتریوم دریافت کرده است. همچنین این اطلاعیه مدعی است که او ۱۱.۵ میلیون دلار از توکن‌های تبلیغاتی دریافت کرده است. SEC نام این پروژه‌ها را اعلام نکرده است. این شکایت‌نامه در روز دوشنبه در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در شهر نیویورک به ثبت رسیده است که در آن جان مکافی‌ متهم به نقض قوانین این سازمان شده است.

مطابق این گزارش، جان مکافی در مجموع ۲۳.۲ میلیون دلار از این پروژه‌ها دریافت کرده است. سرمایه اولیه جمع شده در ICO این پروژه‌ها، در مجموع ۴۱ میلیون دلار بوده است. SEC در شکایت خود اظهار داشت که پست‌های توییتری عجیبی توسط او منتشر شده است. برای مثال او در یک توییت آینده قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده است و اهداف قیمتی بالایی برای آن در نظر گرفته است. او با انتشار چنین توییت‌هایی هیجان زیادی را بین مردم ایجاد کرده و مقدار زیادی تبلیغات به راه انداخته است. Sec به دنبال مجازات‌های مدنی برای مکافی است. همچنین آنها به دنبال دریافت حکم قضایی مبنی بر منع فعالیت‌های این چنینی برای جان مکافی هستند.


منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر