اخبار اتریوماخبار عمومی

رییس کمیسیون SEC زیر رگبار سوالات نمایندگان آمریکا؛ آیا اتریوم اوراق بهادار است؟

شب گذشته گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کنگره آمریکا حاضر شد و به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات این نهاد در برابر صنعت رمزارزها پاسخ داد. در این جلسه، رییس SEC با سوالاتی مانند اوراق بهادار شمردن برخی رمزارزها مانند اتریوم مواجه شد که تقریبا برای هیچ کدام پاسخ قاطعانه‌ای در آستین نداشت و با انتقاد شدید نمایندگان روبه‌رو شد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، پاتریک مک هنری (Patrick McHenry) رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در ابتدای سخنان خود گفت که گری گنسلر و کمیسیون SEC، در یک سال گذشته نزدیک به ۵۰ بار علیه شرکت‌های دارایی دیجیتال اقدام اجرایی داشته‌اند و برای اقدامات بیشتر به بودجه اضافه نیاز داشته‌اند. مک‌هنری در ادامه گفت:

با این حال در همین بازه زمانی، شما نتوانسته‌اید تعیین کنید که آیا دارایی‌های دیجیتالی که در قراردادهای سرمایه‌گذاری ارائه می‌شوند، مشمول قوانین اوراق بهادار خواهند بود یا خیر؛ و از آن مهم‌تر اینکه این شرکت‌ها چگونه این قوانین را رعایت کنند.

آیا اتریوم اوراق بهادار است؟

در این جلسه بارها از گری گنسلر در خصوص اوراق بهادار بودن اتریوم سوال شد. او چندین بار به تست هاوی اشاره کرد (از این تست برای تعیین اوراق بهادار بودن موضوع مورد بحث استفاده می‌شود). رییس کمیسیون SEC همچنین با طفره رفتن از پاسخ مستقیم، به تعداد زیاد پروژه‌ها و توکن‌هایی اشاره کرد که ناقض قوانین هستند.

در این جلسه مک هنری از کوره در رفت و گفت:

بگو و خلاصمون کن، اینجا عدم شفافیت هست، بالاخره اتریوم اوراق بهادار هست یا نه؟

تام امِر (Tom Emmer) نماینده مینه‌سوتا نیز از دیگر نمایندگانی بود که با سوالات تند خود، گری گنسلر را تحت فشار قرار داد. امِر عنوان داشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار به سخت‌تر شدن شرایط فعالیت شرکت‌های کریپتویی در ایالات متحده نقش اساسی داشته داشت. وی تصریح کرد:

سبک قانون‌گذاری شما از انعطاف و دقت کمی برخوردار است و در نتیجه شما صلاحیت کافی (در این زمینه را) ندارید. هیچ کاری برای محافظت از شهروندان آمریکایی نمی‌کنید و شرکت‌های آمریکایی را به چینی‌ها تقدیم می‌کنید.

تام امِر همچنین گری گنسلر را به دلیل سقوط ترا و صرافی FTX در زمان مدیریت او به باد انتقاد گرفت.

گنسلر با صحبت‌های بریده بریده و با طفره رفتن از پاسخ مستقیم، جلسه را به پایان رساند و نتوانست نمایندگان را قانع کند. احتمال می‌رود که در سال جاری او از سمت فعلی خود کنار گذاشته شود؛ با این حال شرایط قانون‌گذاری برای رمزارزها در آمریکا همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا