اخبار کوتاه

کمیسیون SEC لیست شدن توکن‌ها در صرافی کوین‌بیس را بررسی می‌کند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، تنها چند روز پس از اتهامات وارده انجام معاملات نهانی علیه مدیر سابق صرافی کوین بیس و دو نفر دیگر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اکنون در حال بررسی است که آیا رمزارزهای لیست شده در این صرافی اوراق بهادار هستند یا خیر. مشاور حقوقی کوین بیس گفت نگران بررسی‌های SEC نیستند زیرا خوشان قبلا بررسی‌ها را انجام داده‌اند.

در ماه‌های اخیر، کوین‌بیس به‌طور قابل‌توجهی عرضه توکن‌های خود را افزایش داده و به بیش از ۱۵۰ عدد رسانده است. اگر SEC بتواند آن توکن‌ها را به‌عنوان اوراق بهادار در نظر بگیرد، صرافی باید در این سازمان نظارتی ثبت شود.
پیش از این نیز SEC بر سر توکن‌هایی با کوین‌بیس درگیر شد و آن‌ها را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد. با این حال وزارت دادگستری آمریکا و CFTC با نظر کمیسیون بورس موافق نیستند.

  • اهمیت طبقه بندی توکن‌ها به عنوان اوراق بهادار در صرافی کوین بیس چیست؟

کوین بیس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارز در جهان است. اتفاقات قانونی و نظارتی که در رابطه با این صرافی اتفاق می‌افتد می‌تواند نشان دهد که فضای رمزارزها به چه شکلی می‌تواند محدود شود یا چگونه می‌تواند رشد کند؛ چه قانون‌گذاری‌هایی لازم است و کدام محدودیت‌ها می‌تواند برای کاربران ایرانی در آینده تهدید به حساب آید.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا