اخبار عمومی

کمیسیون SEC برای درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین نظرسنجی مردمی راه انداخت

فرایند بررسی درخواست‌های مربوط به راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) وارد مسیر اصلی خود شده است و به همین مناسبت SEC نظرسنجی راه انداخته است که عموم مردم می‌توانند نظرات خود درمورد آن‌ها را در وب‌سایت کمیسیون مذکور به ثبت برسانند.

به نقل از کوین‌گیپ، بعد از اینکه شرکت‌های زیادی از جمله بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) درخواست راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین را در SEC ثبت کردند، بازار کرپیتو با روند صعودی خیلی خوبی مواجه شد و خوش‌بینی‌ها نسبت به آن‌ها افزایش یافت.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC درخواست مجدد راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین شرکت‌های بلک راک و ‌بیت‌ وایز (Bitwise) را اخیرا اعلام وصول کرده است. حال، این آژانس اعلام کرده که روند نظرسنجی مردمی مربوط به پرونده‌‌های ETF‌ اسپات‌ بیت‌ کوین را هم آغاز کرده است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و عموم مردم می‌توانند نظر خود درمورد این پرونده‌ها را در وب‌سایت SEC ثبت کنند.

گفتنی است که عموم مردم فعلا فقط می‌توانند درمورد پرونده‌هایی نظر بدهند که از طریق بورس کالای شیکاگو (Cboe) به ثبت رسیده‌اند. این پرونده‌ها شامل درخواست‌های مربوط به راه‌اندازی صندوق‌های وایز اریجین بیت کوین تراست (Wise Origin Bitcoin Trust)، ویزدم‌تری بیت کوین تراست (WisdomTree Bitcoin Trust)، ون‌اِک بیت کوین تراست (VanEck Bitcoin Trust) و اینوسکو گلکسی بیت کوین ای‌تی‌اف (Invesco Galaxy Bitcoin ETF) می‌شوند. SEC در وب‌سایت خود اعلام کرده است:

ما عموم مردم را تشویق می‌کنیم تا نظرات خود در مورد پرونده‌های بورس کالای شیکاگو را در مدت موردنظر ارسال کنند. ما به‌شدت شما را تشویق می‌کنیم که نظراتتان را به صورت الکترونیکی ارسال نمایید.

گفتنی است که افراد تا ۳ هفته فرصت دارند نظرات خود را در وب‌سایت SEC به ثبت برسانند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا