اخبار خارجی

کمیسیون SEC نظارت بیشتری بر حوزه دیفای اعمال می‌کند

سخنگوی AnChain.AI، موسسه تحلیل بلاکچین بیان کرد این شرکت قراردادی به ارزش بیش از ۶۰۰ هزار دلار با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منعقد کرده است که به این کمیسیون برای رگولاتوری و رصد فضای دیفای، کمک می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از cryptopotato، قرارداد میان SEC و AnChain.AI از ماه می ۲۰۲۱ و با ارزش اولیه ۱۲۵ هزار دلار شروع شد و ممکن است در صورت تمدید برای ۵ سال به ۶۲۵ هزار دلار نیز برسد.

مدیر عامل و بنیان‌گذار AnChain.AI می‌گوید:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار بسیار مشتاق است که اتفاقات دنیای دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر قراردادهای هوشمند را درک کند؛ بنابراین قصد داریم فناوری لازم برای تجزیه‌وتحلیل و ردیابی قراردادهای هوشمند را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

موسسه AnChain بر رصد فعالیت‌های قانونی در کریپتو، دیفای و سیستم مالی سنتی تمرکز کرده است. علاوه بر کمک به SEC برای بررسی معاملات و فعالیت‌های مشکوک دیفای (Defi)، این موسسه با صرافی‌های رمزارز متمرکز و موسسات ارز فیات برای پیشگیری از اقدامات خرابکارانه در اکوسیستم، همکاری می‌کند.

درحالی‌که اعضای قدیمی SEC تمایلشان به رمزنگاری و امور مالی غیرمتمرکز را نشان داده‌اند، همچنان به دنبال بازیگران مخرب این فضا نیز بوده‌اند.

گری گنسلر (Gary Gensler) رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در بیان این موضوع که چرا دیفای و عملیات‌های غیرمتمرکز هنوز مجوزهای لازم را دریافت نکرده‌اند، در اوایل ماه جاری به وال استریت ژورنال گفت:

هنوز گروه‌هایی از مردم هستند که نه‌تنها نرم‌افزارهایی مانند نرم‌افزارهای منبع باز می‌نویسند، بلکه ساختار حاکمیتی و نوعی کارمزد نیز تعریف کرده‌اند. همچنین ساختارهای تشویقی برای مروج‌ها و حامیان این طرح‌ها نیز وجود دارد.

در حال حاضر بیش از ۸۰ میلیارد دلار دارایی دیجیتال توسط صنعت دیفای اداره می‌شود. با ادامه تحقیقات SEC، ممکن است اکثر این دارایی‌ها به‌عنوان اوراق بهادار شناخته شوند.

جدال همیشگی SEC با دنیای کریپتو

کمیسیون بورس و اوراق بهادار برنامه‌های زیادی برای درک، تحلیل و رگولاتوری پروژه‌های دیفای و رمزارزها دارد. آن‌ها به‌تازگی به توافق ۱۲ میلیون دلاری برای خسارت از طرف سه مشوق بیت کانکت (Bitconnet) رسیده‌اند که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های پانزی تاریخ رمزارزها شناخته می‌شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار مشغول بررسی ارزهای دیجیتال در حال رشد است که ببیند آیا آن‌ها اوراق بهادار هستند یا خیر. یک وکیل مربوط به حوزه رگولاتوری بازارهای مالی به نام هستر پیرس (Hester Pierce)، پروژه‌های دیفای را تشویق می‌کند که در دریافت تاییدیه از رگولاتوری‌ها، کوشا باشند. او می‌گوید:

وقتی شروع به بررسی توکن‌ها می‌کنید و می‌خواهید بفهمید که آیا آن‌ها اوراق بهادار هستند یا خیر، کمی گیج می‌شوید. به همین دلیل من پروژه‌های شخصی را تشویق می‌کنم که با SEC صحبت کنند؛ زیرا تصمیم در این باره، نیازمند نگاه به حقایق و سنجش شرایط است.

به نظر شما این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار، چه تاثیری بر حوزه دیفای دارد؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا