اخبار خارجی

شانس ماینرهای تنها دوباره رقم خورد؛ استخراج بیت کوین حتی با قدرت کمتر

کمتر از ۲ روز پس از آنکه یک ماینر انفرادی توانست یک بلاک بیت کوین را استخراج کند، این شانس نصیب یک ماینر انفرادی دیگر شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، این ماینر انفرادی حتی با قدرت پردازشی کمتری (۱۱۶ تراهش بر ثانیه) موفق به استخراج بلاک بیت کوین شده است. دکتر کان کولیواس یکی از مدیران ckpoool در توییتر عنوان کرده است که این ماینر جدید کمتر از ۲ روز است که به سیستم ما متصل شده است و احتمالا پس از منتشر شدن خبر ماینر خوش شانس اول، اقدام کرده است. هر دو این افراد بسیار خوش شانس بوده‌اند.

کمتر از ۴۸ ساعت قبل، یک ماینر انفرادی بیت کوین، با قدرت محاسباتی تنها ۱۲۶ تراهش در ثانیه (TH/s)، برنده رقابت استخراج بلاک در شبکه بیت کوین شد. این ماینر خوش شانس با استخراج موفق بلاک شماره ۷۱۸۱۲۴، تمام پاداش استخراج یک بلاک را که در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین است، به خود اختصاص داد.

حال ماینر جدید که بلاک ۷۱۸۳۷۹ را استخراج کرده است، ۶.۲۵ BTC پاداش ماینینگ را دریافت کرده است. با وجود اینکه استخراج‌کنندگان بزرگ بیت‌ کوین مدام در حال افزایش قدرت محاسباتی خود هستند، تکرار مجدد این اتفاق نشان می‌دهد که هنوز هم ماینرهای کوچک‌تر از نظر آماری شانس پیروزی در مسابقه استخراج بلاک را دارند.

احتمال استخراج بیت کوین توسط یک ماینر تنها چقدر است؟

ماینینگ انفرادی یا سولو ماینینگ به معنای استخراج تک و مستقل است. در ماینینگ انفرادی، کاربران برای استخراج یک ارز دیجیتال به یک سیستم شخص ثالث وابسته نیستند. ماینرهای انفرادی به جای پیوستن به گروه‌ها برای استخراج، به طور مستقیم تجهیزات ماینینگ خود را به کیف پول بیت کوین خود متصل و شروع به کار می‌کنند.

در حال حاضر هش‌ریت شبکه بیت کوین معادل ۱۷۰ اگزاهش بر ثانیه است. ۱ EH/s برابر با ۱ میلیون TH/s است. بنابراین تمام توان پردازشی در اختیار شبکه را می‌توان ۱۷۰ میلیون تراهش برثانیه در نظر بگیریم. بنابراین برای محاسبه شانس استخراج یک بلاک، باید توان پردازشی ماینر (یا مجموع ماینرهای ریگ) را بر ۱۷۰ میلیون تقسیم کنیم.

فرض کنید یک دستگاه S19 pro با توان پردازشی ۱۱۰ تراهش بر ثانیه در اختیار داشته باشید. بنابراین شانس استخراج بیت کوین در این حالت معادل ۱۱۰ تقسیم بر ۱۷۰ میلیون است؛ به عبارتی یک در ۱٬۵۴۵٬۵۴۵ حالت یا ۰.۰۰۰۰۶۴٪.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا