اخبار خارجی

ولیدیتورهای کازمس نودهای شبکه سیکرت را قطع می‌کنند

اسمارت استیک (Smart Stake) یکی از ولیدیتورهای مهم اکوسیستم کازمس اعلام کرد از ارائه سرویس به سیکرت نتورک (Secret Network) خودداری خواهد کرد. دلیل اصلی این اقدام اعتراض به سوء استفاده مالی تور بِر (Tor Bair) بنیان‌گذار بنیاد سیکرت است که اخیرا افشا شد و به بحران رهبری در این شبکه منجر شده است.

به نقل از کریپتو اسلیت، اسمارت استیک در تاریخ ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) اعلام کرد نودهای ولیدیتور شبکه سیکرت را از تاریخ ۲۱ فوریه (۲ اسفند) غیرفعال می‌کند و برای این تصمیم سه دلیل برشمرد:

  • پیچیدگی و پراسترس بودن ولیدیتور شدن برای شبکه سیکرت
  • هزینه و زحمت ولیدیتور شدن برای این شبکه
  • اتفاقات اخیر (اشاره به رسوایی مالی بنیان‌گذار بنیاد سیکرت)
ییت اسمارت استیک
منبع: توییتر

نوشنال‌دائو (NotionalDAO)، یکی دیگر از ولیدیتورهای مهم کازمس نیز با اسمارت استیک اعلام همبستگی کرد و اظهار داشت از ارائه خدمت به سیکرت نتورک خودداری می‌کند.

سکرت نتورک یک پلتفرم قرارداد هوشمند با حفظ حریم خصوصی در اکوسیستم کازمس است که از سال ۲۰۲۰ آغاز به کار کرده است.

اتهامات علیه تور بِر در ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) از طریق فروم مدیریت بنیاد افشا شد. گای زیسکیند (Guy Zyskind)، بنیان‌گذار سیکرت لبز (Secret Labs) بیانیه‌ای را منتشر کرد که در آن این اتهامات علنی شد.

زیسکیند فاش کرد «بنیاد سیکرت مقدار قابل توجهی توکن SCRT را فروخته است». علاوه بر این، «تور بِر، مقدار قابل توجهی از عواید فروش توکن را به عنوان سود سهم خود در این پروژه برداشت کرده است. تنها در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، تقریبا ۴ میلیون دلار برداشت شده است و تمام این اقدامات از جامعه کاربران مخفی شده است».

طرح پیشنهادی زیسکیند، انحلال بنیاد سیکرت و بازگرداندن دارایی‌های آن به جامعه کاربران و ایجاد یک بنیاد جدید تحت رهبری جدید است.

قیمت رمزارز SRCT به این تحولات واکش منفی قابل توجهی نشان نداده است و در زمان نگارش خبر حدود ۰.۷۹ دلار معامله می‌شود.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا