اخبار خارجی

طرح جدید کمیسیون SEC؛ تعریف مجدد معنای معامله‌گر صنعت دیفای را فلج می‌کند

به نظر می‌رسد پروپوزال ۲۰۰ صفحه‌ای کمیسیون SEC درباره معاملات الکترونیکی خزانه آمریکا است، اما بسیاری از افراد و صاحب‌نظران، بوی حمله مخفیانه به کریپتو را احساس می‌کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، پروپوزال جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در صدد تعریف مجدد معنای معامله‌گر اوراق بهادار است. متخصصان این صنعت معتقدند که این اقدام می‌تواند صنعت دیفای را فلج کند.

پروپوزال جدید SEC

این پروپوزال تعریف معامله‌گر را تا حدی گسترش می‌دهد که شامل افراد و کسب‌وکارهایی شود که برای انجام معاملات خود و ارائه نقدینگی به بازار، از فناوری معاملات خودکار و الگوریتمی استفاده می‌کنند.

اگرچه هدف پروپوزال SEC حداقل در ظاهر متوجه معامله‌گران الکترونیکی خزانه‌های آمریکا است، اما پاورقی که در این متن ۲۰۰ صفحه‌ای پنهان شده، عنوان می‌کند که این قانون پیشنهادی در خصوص رمزارزهایی که به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شوند نیز اعمال خواهد شد.

وکلا و مشاوران حقوقی حاضر در صنعت کریپتو هشدار داده‌اند که این پروپوزال یک حمله مخفیانه به عرصه امور مالی غیرمتمرکز است.

گابریل شاپیرو (Gabriel Shapiro) مشاور ارشد شرکت تحقیقاتی دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در توییتر نوشته است که اگر این پروپوزال مورد موافقت قرار بگیرد و قانون موردنظر آن اعمال شود، می‌تواند این فناوری را از بین ببرد.

این پروپوزال تمام بازارسازهای خودکار (AMM) و ارائه‌دهندگان نقدینگی با بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه تحت مدیریت را در حیطه قانونگذاری کمیسیون SEC قرار می‌دهد و در نتیجه، باید از الزامات ثبت در کمیسیون SEC پیروی کنند. این موضوع برای بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز غیرممکن است.

شاپیرو در ادامه اذعان داشته است تمام صرافی‌های غیرمتمرکز که معیارهای جدید این پروپوزال را داشته باشند و در کمیسیون SEC ثبت نشده باشند، به عنوان معامله‌گران بدون مجوز شناخته خواهند شد. این موضوع در قانون اوراق بهادار، یک جرم تلقی می‌شود.

حمله مخفیانه

بعضی از وکلا و مشاوران حقوقی، شامل شدن عرصه کریپتو به عنوان یک پاورقی جداگانه در یک پروپوزال بزرگ و مهم را به عنوان تلاشی عامدانه برای ایجاد سردرگمی و عدم قطعیت در بازارهای کریپتو عنوان کرده‌اند.

تلاش‌ها و اقدامات برای ایجاد شفافیت قانونی در این صنعت متوقف شده و باعث شده است که کمیسیون SEC بتواند از طریق اعمال خود قوانین و با استفاده از پروپوزال جدید به قانونگذاری این عرصه بپردازد.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) سرپرست بخش سیاست‌های اتحادیه بلاکچین در توییتر نوشته است:

در یک فرایند سالم قانونگذاری، ما مجبور به این نیستیم که قصد و هدف کمیسیون SEC را حدس بزنیم.

ثبت اجباری در کمیسیون SEC

تلاش بسیاری از بازیگران این عرصه شامل صرافی‌های مهمی نظیر کوین‌بیس در جهت پیروی از قوانین، با درخواست‌های مبهم گری گنسلر رییس کمیسیون SEC در خصوص ثبت در این کمیسیون مواجه شده است.

هرچند پروپوزال اخیر کمیسیون SEC، به عنوان نشانه‌ای تلقی شده است که پیشنهاد کمیسیون SEC هرگز واقعی نبوده است.

کالینز بلتون (Collins Belton) وکیل عرصه کریپتو در توییتر نوشته است:

این موضوع، نشانه‌ای از وجود باور و هدف بد کمیسیون SEC در خصوص ثبت اجباری در چند سال اخیر است.

شاپیرو نیز در این خصوص گفت:

کمیسیون SEC هیچگونه علاقه‌ای به ثبت حاضران حوزه دیفای ندارد. این موضوع یک نوع ممنوعیت از جانب کمیسیون SEC است، نه الزامات ثبت در این کمیسیون.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا