تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)، کاردانو (ADA) و آوالانچ (AVAX)؛ ۱۶ تیر ۱۴۰۳

پیرو حرکت نزولی بیت کوین و شکسته شدن کف چند ماهه آن، آلت‌کوین‌ها نیز با فشار فروش شدیدی روبرو شدند. با وجود بهبود جزئی بازار، هنوز احتمال کاهش قیمت دوباره وجود دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)، کاردانو (ADA) و آوالانچ (AVAX) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)

قیمت شیبا اینو در ۴ جولای (۱۴ تیر) به زیر حمایت ۰.۰۰۰۰۱۶ دلاری کاهش پیدا کرد که نشان‌دهنده خاتمه پیدا کردن نوسان به نفع خرس‌هاست.

نمودار قیمت شیبا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت شیبا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

فروش در ۵ جولای (۱۵ تیر) ادامه داشته و خرس‌ها قیمت را به حمایت ۰.۰۰۰۰۱۴ دلاری رساندند. با این وجود، خرس‌ها قدرت کافی در حفظ قیمت زیر ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار نداشته و گاوها قیمت را به بالای آن رساندند. اکنون گاوها تلاش خواهند کرد دوباره قیمت را به ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار برسانند که احتمالا در این سطح با فشار فروش روبرو شوند. اگر قیمت با شیب تندی از این سطح به پایین بازگردد، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار وجود خواهد داشت.

اما قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع فروش، نشان‌دهنده یک رالی بازگشتی احتمالی است. در صورتی که گاوها حمایت ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار را بشکنند، هدف بعدی آنها میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۷ دلار، موج قرمز رنگ) خواهد بود که در چنین حالتی دوباره گاوها کنترل را بدست خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در ۳ جولای (۱۳ تیر) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۴۲ دلار، موج قرمز رنگ) به پایین بازگشت و فشار فروش پس از کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۹ دلار، موج آبی رنگ) در ۴ جولای (۱۴ تیر) شدت گرفت.

نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

عدم توانایی گاوها در دفاع از حمایت ۰.۳۵ دلاری نشان‌دهنده فشار فروش شدید خرس‌هاست. با این وجود، گاوها روز گذشته توانستند دوباره قیمت را به ۰.۳۵ دلار رسانده و کندل روزانه در این سطح بسته شد. اکنون گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا مقاومت بعدی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و سپس میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بالا ببرند. یک شکست به بالای این سطح نشان از کنترل دوباره گاوها خواهد داشت.

اما در صورتی که قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۳۰ دلار و سپس ۰.۲۵ دلار افزایش خواهد یافت. انتظار می‌رود گاوها دوباره در سطح ۰.۲۵ دلار حمایت قوی ایجاد کنند.

تحلیل تکنیکال قیت آوالانچ (AVAX)

قیمت آوالانچ در ۳ جولای (۱۳ تیر) از سطح ۲۹ دلاری به پایین بازگشت که نشان‌دهنده تبدیل این سطح به مقاومت است.

فروش ادامه پیدا کرده و خرس‌ها قیمت آوالانچ را به زیر حمایت ۲۳.۵۱ دلاری در ۵ جولای (۱۵ تیر) رساندند، اما سایه بلند کندل نشان‌دهنده حضور خرس‌ها در سطوح پایین است. احتمالا هر تلاشی برای بازگشت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷.۷۱ دلار، موج آبی رنگ) و ۲۹ دلار با فروش روبرو شود.

اگر قیمت از مقاومت بالاسری به پایین بازگردد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد قیمت آوالانچ را به زیر ۲۱.۸ دلار برسانند. اگر موفق به اینکار شوند، توقف بعدی احتمالا در ۱۹ دلار خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا