اخبار آلتکوین

کانال تلگرام شیبا اینو در کنترل مجرمان سایبری؛ ماجرا چه بود؟

در ۴ اکتبر (۱۲ مهر) مجرمان سایبری کنترل کانال رسمی تلگرام شیبا اینو (SHIB) را به دست گرفتند و با جعل هویت ادمین این کانال و ارسال ایردراپ‌های جعلی توکن بون (BONE) شیباسواپ اطلاعات شخصی و دارایی‌های دیجیتال کاربران آن را سرقت کردند.

به نقل از بیت کوینیست، بلافاصله بعد از این اتفاق توسعه‌دهندگان شیبا اینو از کاربرانشان خواستند روی هیچ لینکی کلیک نکنند و به پیام‌های ارسال‌شده در کانال پاسخ ندهند. برای مثال، حساب «Vet KUSAMA» در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد:

حساب کاربری «RagnarShiba» هک شده است. روی هیچ لینکی کلیک نکنید. هیچ ایردراپی وجود ندارد!

Vet KUSAMA توییت
توییت Vet KUSAMA – منبع: پلتفرم اکس

RagnarShiba مدیر کانال تلگرامی شیبا اینو نیز پس از مدتی اعلام کرد:

حساب کاربری من در تلگرام امنیت خود را به دست آورده است. یک تلفن همراه کاملا جدید گرفتم. رمز عبورم را به رمزهای جدیدتر و امن‌تر تغییر دادم. به تمام حساب‌های کاربریم از جمله حسابم در توییتر تایید هویت دو عاملی (2FA) را اضافه کردم. لطفا از خودتان محافظت کنید!!! رمزهای عبورتان را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.

توییت RagnarShiba – منبع: پلتفرم اکس

شیبا اینو تاکنون بارها با حملات مجرمان سایبری مواجه شده و چندین بار از حملات هکرها و نقص‌های امنیتی آسیب دیده است. یکی از بیشترین تهدیدات امنیتی که اکوسیستم SHIB با آن مواجه می‌شود، حملات فیشینگ است. مجرمان سایبری اغلب از سرمایه‌گذاران بی‌خبر سوءاستفاده کرده و آن‌ها را فریب می‌دهند تا کلیدهای خصوصی آن‌ها را سرقت کنند. علاوه بر این، هک سازمان‌های کریپتویی بزرگی مثل بیترو (Bitrue) و پالی نتورک (Poly Network) باعث شده است تاکنون میلیون‌ها توکن SHIB دزدیده شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا