اخبار خارجی

هجوم نهنگ‌ها به سمت شیبا

وضعیت آنچین توکن شیبا اینو تا بدین جای کار عمدتا صعودی بوده است و با نزدیک شدن قیمت به مقاومت کلیدی ۰.۰۰۰۰۴۰ دلاری، سیگنالی صعودی به شمار می‌رود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، یکی از نکاتی ابزارهای IntoTheBlock به آن اشاره می‌کند، رشد خالص شبکه است که چشم‌اندازی از تعامل و رشد کاربران ارائه می‌دهد. تعداد آدرس‌های فعال شیبا در طول ۷ روز اخیر، حدود ۱۹٪ افزایش یافته و شاهد رشد در میزان دارایی کیف پول‌ها نیز بوده‌ایم. بر اساس آمار ارائه شده WhaleStats، تعداد هولدرهای شیبا در حال حاضر به ۱٬۰۹۴٬۱۲۹ رسیده است.

همچنین در بین ۱۰۰۰ آدرس برتر شبکه اتریوم، شیبا با ۷.۷٪ بیشترین میزان دارایی در کیف پول نهنگ‌های ذکر شده را به خود اختصاص داده است. این میزان معادل بیش از ۱٬۹۵۲٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار است.

نمایی از وضعیت آنچین شیبا
نمایی از وضعیت آنچین شیبا اینو (SHIB)

شاخص In The Money که نشان دهنده در سود بودن هولدرها است نیز در منطقه‌ای صعودی قرار گرفته و حاکی از آن است که ۶۳٪ از آدرس‌های این میم کوین در زمان فعلی در سود قرار دارند.

شاخص Concentration توزیع عرضه یک دارایی را بر اساس آدرس‌ها نشان می‌دهد. بر اساس این دسته‌بندی، به هولدرهایی که بیش از ۱٪ عرضه کوین را در اختیار دارند نهنگ گفته می‌شود و به نگهدارندگان ۰.۱٪ تا ۱٪ از کوین‌ها، سرمایه‌گذاران گفته می‌شود. بنابراین رشد این شاخص گویای آن است که هولدرهای قدرتمندتری به این مجموعه اضافه می‌شوند.

کوین مارکت کپ نیز با انتشار توییتی عنوان کرد که شیبا در سال ۲۰۲۱، بیشترین بازدید را در بین رمز ارزهای بازار داشته است. در این رده‌بندی، بیت کوین در رتبه دوم و دوج کوین در رتبه سوم قرار دارد.

پرایس اکشن شیبا

شیبا در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۳۸۰۲ دلار معامله می‌شود و به سمت مقاومت کلیدی ۰.۰۰۰۰۴۰ دلاری نشانه گرفته است. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، می‌توان رد خوشبینانه‌ترین حالت، افزایش قیمتی ۴۳٪ و صعود تا ۰.۰۰۰۰۵۵ دلار را برای شیبا متصور شد. در این راه مقاومت کلیدی ۰.۰۰۰۰۴۷ دلاری نیز بر سر راه SHIB قرار دارد.

در صورتی که خریداران اختیار بازار را در دست بگیرند، قیمت شیبا ممکن است از هدف خوش‌بینانه ۰.۰۰۰۰۵۵ دلاری نیز عبور کرده و از ۰.۰۰۰۰۶۵ دلار فراتر برود. متعاقبا در صورتی که روند صعودی باطل شود، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۳۲ دلار و ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار نیز وجود دارد. قیمت شیبا در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۱٪ رشد کرده و اکنون در جایگاه سیزدهم بازار رمزارزها قرار گرفته است.

دوج کوین رقیب قدیمی شیبا اینو، نیز ماه پایانی سال میلادی را با اخبار خوبی سپری کرده است. ایلان ماسک مدیر عامل تسلا که از طرف مجله TIME به عنوان چهره برتر سال ۲۰۲۱ انتخاب شده بود، اعلام کرد که تسلا پذیرش دوج کوین را آغاز می‌کند.

همچنین بنیاد دوج کوین با همکاری ویتالیک بوترین تصمیم دارد تا شبکه بلاکچینی این میم کوین را به سمت اثبات سهام سوق دهد. نقشه راه دوج کوین برای اولین بار در تاریخ این میم کوین به تازگی توسط بنیاد دوج کوین منتشر شده است.

امروز نیز بیلی مارکوس بنیان‌گذار دوج کوین بار دیگر یادآور شد که او نقشی در توسعه DOGE ندارد و تنها یک عضو از جامعه طرفداران آن است. وی در توییتر اعلام کرد که تعداد ۲۴۰،۰۰۰ DOGE نگهداری می‌کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا