اخبار خارجی

نقشه راه دوج کوین منتشر شد؛ همکاری ویتالیک بوترین در توسعه استیکینگ DOGE

بنیاد دوج کوین با همکاری ویتالیک بوترین تصمیم دارد تا شبکه بلاکچینی این میم کوین را به سمت اثبات سهام سوق دهد. نقشه راه دوج کوین برای اولین بار در تاریخ این میم کوین به تازگی توسط بنیاد دوج کوین منتشر شده است که نوید از آینده درخشان این میم کوین می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، بنیاد دوج کوین، سازمانی غیرانتفاعی و متمرکز بر دوج کوین است و در کنار ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم بر افزایش پذیرش این رمزارز به صورت بنیادین تمرکز دارد. این بنیاد اخیرا نقشه راهی را منتشر کرده است که در آن، ایده فراهم کردن بستری برای سپرده‌گذاری کاربران (کامیونیتی استیکینگ) بر اساس سازوکار اجماع اثبات سهام (POS) مطرح شده است.

این ایده در حالی مطرح می‌شود که چند ماه پیش، این بنیاد در کنفرانس ESG بیت کوین که اوایل سال جاری برگزار شد، از برنامه‌ها برای مهاجرت دوج کوین از سازوکار اجماع اثبات کار به اثبات سهام خبر داده بود.

کامیونیتی استیکینگ چیست؟

مطابق با نقشه راه دوج کوین، کامیونیتی استیکینگ نسخه‌ای از اجماع اثبات سهام است که این امکان را برای همه کاربران فراهم می‌کند تا با مشارکت در اکوسیستم دوج کوین، پاداش کسب کنند. با این روش، در کنار نهنگ‌ها، کاربران عادی نیز شانسی برای کسب پاداش خواهند داشت. علاوه بر این، کاربران می‌توانند برای اهداف خیریه در جامعه مشارکت داشته باشند.

بنیاد دوج کوین در این نقشه راه از همکاری با پروژه‌های دیگری چون گیگاولت (Gigawallet) و لیب دوج کوین (Libdogecoin) خبر داده است. گیگاولت، پروژه کیف پول مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام بوده و لیب دوج کوین کتابخانه جاوا اسکریپتی برای این میم کوین است.

بستر سپرده‌گذاری دوج کوین اکنون در مرحله آزمایشی خود به سر می‌برد و علاقه زیادی از جانب مشارکت‌کنندگان دریافت کرده است. بنیاد Dogecoin اعلام کرد:

طی ماه‌های آتی، پروژه‌های لیب دوج کوین و گیگاولت شروع به شکل‌گیری خواهند کرد و تعدادی مشارکت‌کننده اولیه هستند که به استفاده از آنها در پروژه‌های خود تمایل دارند. این پروژه‌های اولیه برای ایجاد پایه و زیربنایی مستحکم فعالیت می‌کنند در حالی که پروژه‌های آینده، برای بهبود توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری فعالیت خواهند کرد.

انتقال از گواه اثبات کار به اثبات سهام

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ و با هدف شوخی با بیت کوین ساخته شد و از آن زمان مبتنی بر الگوریتم اثبات کار و فرآیند ماینینگ فعالیت می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استخراج DOGE مقاله «صفر تا صد استخراج دوج کوین» را مطالعه کنید.

در ماه‌های اخیر بحث‌های متعددی پیرامون نگرانی‌های زیست‌محیطی در رابطه با پروژه‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار مطرح شده است. به عنوان مثال، شرکت تسلا که اوایل سال جاری در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و آن را به عنوان روش پرداختی پذیرفته بود، به دلایل نگرانی‌های زیست‌محیطی پذیرش این ارز را متوقف کرد.

اما دوج کوین تنها پروژه‌ای نیست که قصد دارد سال آینده به سمت سازوکار اثبات سهام مهاجرت کند؛ اتریوم مدت‌هاست در مسیر این انتقال قرار دارد و با عرضه اتریوم ۲.۰ در سال آتی، این مهم محقق خواهد شد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا