اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

بنیاد دوج کوین به کمک ویتالیک بوترین فعالیت خود را از سر می‌گیرد!

بنیاد دوج کوین پس از چند سال عدم فعالیت، بار دیگر توسط ویتالیک بوترین به عنوان مشاور کریپتو و بلاک چین این سازمان ساماندهی شد و به فعالیت پرداخته است.

سازمان غیرانتفاعی بنیاد دوج کوین که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است، در صدد پشتیبانی از جامعه و اکوسیستم دوج کوین با تمرکز بر افزایش پذیرش این رمزارز در سطح بنیادین است. این بنیاد گفته است که در هفته‌های آتی، پروژه‌های جدیدی را معرفی خواهد کرد که مکمل کیف پول Core Wallet این بنیاد بوده و یکپارچه‌سازی سریعتر و API های آسانتر برای پروژه‌های مالی، اجتماعی و خیریه امکان‌پذیر می‌سازد که در صدد استفاده از دوج کوین هستند.

هدف دیگر این سازمان، جلوگیری از استفاده از برند دوج کوین برای کسب سود شخصی است. در این خصوص، اعضای جامعه در زمینه استفاده از لوگو و برند دوج کوین محدود می‌شوند. برای مثال، در سال ۲۰۱۴ یکی از اعضای با قرار دادن نشان تجاری دفتر خود تحت نام بنیاد، در صدد محدودسازی استفاده بدون مجوز از دوج کوین برآمد. بدین ترتیب، بنیاد دوج کوین توانست حقوق قانونی برند دوج کوین را پس می‌گیرد اما می‌تواند استفاده عادلانه از آن را در اختیار پروژه‌هایی قرار دهد که می‌خواهند در جامعه دوج کوین به عنوان پروژه‌ای معتبر شناخته شوند.

فعال سازی دوباره بنیاد دوج کوین توسط ویتالیک بوترین

بیلی مارکوس (Billy Markus) هم‌بنیانگذار و مکس کلر (Max Keller) توسعه‌دهنده اصلی دوج کوین از اعضای برجسته این بنیاد هستند. جارد برچال (Jared Birchall) مدیرعامل شرکت نورالینک (Neuralink) به عنوان نماینده ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا، یکی از اعضای هیات مدیره این بنیاد است. شاید بتوان گفت که ایلان ماسک برجسته‌ترین طرفدار دوج کوین است. این بنیاد گفته است هدف اولیه آنها، تامین بودجه برای سه سال اول فعالیت و جذب حداقل کارکنان تمام‌وقت برای این بنیاد است.

در ادامه اخبار مربوط به دوج کوین، شرکت فناوری بلاک چین Bots Inc اعلام کرد که کاربران این شرکت می‌توانند با استفاده از دوج کوین، خودروهای شرکت تسلا را خریداری کنند.

شرکت Bots Inc با نمایندگی‌های شخصی تسلا همکاری می‌کند تا به آنها امکان دهد که از مشتریان خود، مستقیما دوج کوین را بپذیرند. در مقطعی، شرکت تسلا بیت کوین را برای خرید مدل‌های جدید خودروهای خود پذیرفته بود، اما سپس نظر ایلان ماسک عوض شد و عوامل و نگرانی‌های زیست‌محیطی را دلیل تغییر نظر خود عنوان کرد. این موضوع منجر به فروش عمده بیت کوین و سقوط بازار رمزارز شد.

ایلان ماسک در سخنرانی خود در همایش مجازی The B Word گفته بود اگر استخراج بیت کوین به سمتی پیش برود که دوستدار محیط زیست باشد و حداقل ۵۰ درصد از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کند، شرکت تسلا نیز به احتمال زیاد به پذیرش بیت کوین ادامه خواهد داد.

دوج کوين در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی اینترنتی برای بیت کوين فعالیت خود را آغاز کرد. قیمت دوج کوین تا سال جاری نوسان بسیار اندکی داشت. در سال جاری، قیمت این رمزارز طی یک ماه بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافت و در تاریخ ۱۱ می به رکورد ۰.۶۸۴۸ دلار رسید و توانست به چهارمین رمزارز برتر از لحاظ ارزش بازار دست یابد. مدتی بعد، دوج کوين همراه با کل بازار رمزارزها سقوط کرد اما هم‌چنان هفتمین رمزارز برتر است. در حال حاضر قیمت دوج کوین ۰.۲۹۹۶ دلار است.

موفقیت دوج کوین به عنوان یک میم‌ کوین (memecoin) منجر به ایجاد ده‌ها رمزارز مقلد نظیر شیبا اینو کوين (Shiba Inu Coin) شد. اخیرا فلوکی کوين (Floki Coin) و بیبی دوج (Baby Doge) نیز به بازار وارد شده و توانسته‌اند حمایت ایلان ماسک در شبکه‌های اجتماعی را کسب کنند.

منبع
forkast

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا