اخبار خارجی

متاورس شیبا بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ قطعه زمین را برای فروش عرضه می‌کند

توسعه‌دهندگان متاورس شیبا تصمیم گرفته‌اند تا از اتر، رمزارز بومی شبکه اتریوم به عنوان قیمت‌گذاری زمین‌های متاورس خود استفاده کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، توسعه‌دهندگان رمزارز محبوب شیبا اینو جزییاتی درباره پروژه واقعیت مجازی خود به اسم SHIB: The Metaverse را اعلام کردند. در بلاگ این شبکه آمده است ۱۰۰,۵۹۵ قطعه زمین وجود دارد که بعضی از آنها به صورت خصوصی باقی خواهند ماند.

این متاورس و توسعه‌های بعدی آن در آدرس Shib.io پیاده سازی می‌شود.

این قطعات زمین‌ها در چند فاز عرضه خواهند شد. در مرحله اول، ۳۶,۴۳۱ قطعه زمین در چهار دسته‌بندی ارائه می‌شود. این دسته‌بندی‌ها عبارتند از: خز نقره‌ای (Silver Fur)، دم طلایی (Gold Tail)، پنجه پلاتینی (Platinum Paw) و دندان الماسی (Diamond Teeth). قیمت این قطعات زمین بین ۰.۲ الی ۱ اتر است.

تیم توسعه‌دهنده تصمیم گرفته است از رمزارز دیگری برای قیمت‌گذاری زمین‌ها در متاورس استفاده کند تا از ایجاد خطرات احتمالی برای توکن‌های بومی شیبا اینو جلوگیری به عمل آید.

توسعه‌دهندگان در بیانیه خود اعلام کردند:

استفاده از توکن‌های اکوسیستم شیبا اینو ممکن است خطرناک باشد، زیرا نقد کردن آنها منجر به کاهش قیمت آنها می‌شود. این موضوع با برنامه‌های ما فاصله بسیار زیادی دارد.

خریداران این زمین‌ها می‌توانند درآمد منفعل به دست آورند، منابع داخل بازی جمع‌آوری کنند و پاداش کسب کنند. تیم توسعه‌دهنده گفته است جزییات این موارد به زودی اعلام خواهد شد. قیمت شیبا در زمان نگارش این خبر با ۲.۲٪ افزایش نسبت به روز گذشته به ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار معادل ۰.۷۴ تومان رسیده است.

دارندگان زمین‌های متاورس می‌توانند با استفاده و سوزاندن توکن شیبا اینو، اسم زمین‌های خود را تغییر دهند.

در این بیانیه آمده است:

اولین نقش ویژه که شیبا اینو در متاورس ایفا خواهد کرد را اعلام خواهیم کرد. به علاوه، با توجه به استقبال از مکانیک جدید سوزاندن توکن شیبا اینو و تغییر اسم زمین، این فرایند به زودی و پس از پایان فروش عمومی آغاز خواهد شد.

توسعه‌دهندگان اذعان داشته‌اند که سایر رمزارزهای اکوسیستم شیبا اینو نظیر توکن‌های LEASH و BONE در فازهای بعدی ایفای نقش خواهند کرد و دارندگان توکن LEASH در مراحل بعدی می‌توانند به خرید زمین بپردازند. 

گفتنی است متاورس شیبا اینو در راهکار لایه دوم شیباریوم (Shibarium) توسعه می‌یابد.

انتقاد خالق دوج کوین به متاورس شیبا

بیلی مارکوس یکی از بنیان‌گذاران دوج کوین در رشته توییتی به پروژه متاورس شیبا تاخت و اعلام کرد:

به من بگویید ساخت متاورس‌های رندم و فروش زمین‌های الکی با استفاده از اتریوم، چطور می‌تواند به کاربردی بودن یک پروژه کمک کند؟

وی در ادامه به کسب درآمد منفعل این برنامه اشاره کرده و گفته است که آیا این تیم قصد دارند احراز هویت را اجباری کنند و این پروژه را نزد کمیسیون SEC ثبت کنند!؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا