اخبار داخلی

نماینده مجلس: مسدود کردن درگاه بانکی پلتفرم‌های داخلی رمز ارز تبعات امنیتی و اقتصادی در پی دارد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اذعان داشت مسدود کردن درگاه‌های بانکی و محدود کردن غیرمنطقی پلتفرم‌های داخلی حوزه رمز ارز، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایسنا، رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه بانک مرکزی در خصوص مسدودسازی درگاه‌های پرداخت پلتفرم‌های داخلی خرید و فروش رمزارز، بیان کرد:

بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای دستور داده تا درگاه پرداخت پلتفرم‌های داخلی خرید و فروش رمزارز مسدود شود. پلتفرم‌های رمزارز داخلی علیرغم سابقه چند ساله، در معرض ناملایمات، بی قانونی، بحران‌ها و موانع سخت بوده‌اند.

وی در ادامه اظهار کرد:

در کنار این سختی‌ها، تلاش صرافی‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری شهروندان ایرانی در خارج از کشور، باعث خروج سرمایه از ایران شده که این روند با مسدود کردن درگاه‌های بانکی صرافی‌های رمزارز داخلی، تشدید بیشتری پیدا می‌کند. بی‌تدبیری برخی مسئولان، باعث می‌شود شاهد سیل عظیم کاربران برای سرمایه‌گذاری در صرافی‌های خارجی و افزایش معاملات زیرزمینی و سیاه در این بازار باشیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد:

امکان نادیده گرفتن موضوع رمزارزها در اقتصاد کشورمان یا حذف این موضوع وجود ندارد و باید سریعتر و به صورت قانونی، آن را مدیریت کرد. مسدود کردن درگاه‌های بانکی و محدود کردن غیرمنطقی پلتفرم‌های داخلی حوزه ارز دیجیتال، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال دارد.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، رحیم زارع در اواخر مرداد ماه در نامه‌ای به حجت الاسلام محمدجواد منتظری خواهان رسیدگی به فعالیت مشکوک برخی از صرافی‌های مشکوک خارجی شد. وی تلاش و تسهیل برای خروج ارز از کشور با سرمایه گذاری کاربران ایرانی در برخی سایت‌ها و اصطلاحا صرافی‌های خارجی را یک هشدار فوری و جدی برای اقتصاد کشور خطاب کرده بود.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا