رمزارز در ایران

از امروز مراکز مجاز استخراج رمزارز خاموش می‌شوند

سخنگوی صنعت برق با بيان اينكه به منظور تامين برق مشتركان و كمك به جلوگيري از بروز خاموشی، مراكز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز یکم خرداد خاموش می‌شوند، به مشتركان خانگی كه به صورت غير مجاز به استخراج رمزارز می‌پردازند هشدار داد.

مصطفی رجبی مشهدی با اعلام اين خبر گفت:

هم اكنون مصرف برق مراكز مجاز استخراج رمزارز به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد كه به منظور حفظ تعادل و پايداری شبكه برق، از امروز در زمان پیک مصرف قطع خواهد شد.


وي اظهار كرد:

بر اساس بارهای شناسايی شده و برآوردهای صورت گرفته در مانورهای برگزار شده، در حال حاضر بيش از ۲۰۰۰ مگاوات برق در مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز در كشور مصرف می‌شود كه اين مصارف غيرقانونی به دليل اتصالات نادرست و افزايش نقطه‌ای مصرف برق باعث آسيب ديدگی و حتی سوختن تجهيزات شبكه شده كه خاموشی‌ هايی را به دنبال خواهد داشت.


رجبی مشهدی با بيان اينكه مصارف غيرقانونی باعث ايجاد نوسان در شبكه برق می‌شود، از مشتركان خانگی كه از دستگاه ماينر و تجهيزات مربوطه برای استخراج رمز ارز در منزل استفاده می‌كنند خواست كه سريع‌تر نسبت به خاموش كردن اقدام کنند.
وی تصريح كرد:

در صورت عدم قطع و شناسايی، علاوه بر ضبط تجهيزات تا تعيين تكليف نهايی، برق منزل اين دسته از مشتركان متخلف نيز قطع خواهد شد.


سخنگوی صنعت برق گفت:

هموطنان عزيز به منظور حفظ پايداری شبكه برق و جلوگيري از بروز خاموشی‌ها و افت ولتاژ در شبكه برق كه آسيب آن به خود مردم می‌رسد، می‌توانند هرگونه فعاليت غيرقانونی و استفاده غيرمجاز از شبكه برق را از طريق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.


سخنگوی صنعت برق ادامه داد:

در اين سايت بخشي جداگانه براي معرفي مراكز يا افرادي كه به صورت غير مجاز به استخراج رمزارز مي‌پردازند وجود دارد كه مردم می‌توانند از طريق مراجعه به اين بخش، حتی شماره شبای بانكی خود را جهت دريافت پاداش معرفی مركز غيرمجاز، اعلام كنند.


وی خاطرنشان کرد:

پرداخت پاداش به افرادي كه به افشای مراكز استخراج رمزارز اقدام می‌كنند، پس از بررسی و تاييد صحت گزارش ارائه شده، صورت می‌گیرد.

منبع
وزارت نیرو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا