اخبار عمومی

بانک سیگنیچر توسط فدرال رزرو تعطیل شد؛ چه شرکت‌های کریپتویی در آن سرمایه داشتند؟

روز گذشته در ادامه دومینوی تعطیلی بانک‌های آمریکا، بانک سیگنیچر توسط نهادهای نظارتی آمریکا تعطیل شد. سیگنیچر به دلیل همکاری با شرکت های بزرگ کریپتویی، در فضای رمزارزها بانکی شناخته شده بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، بحران در سیستم بانکداری آمریکا همچنان ادامه دارد. بانک سیگنیچر (Signature Bank)، یکی دیگر از بانک‌های در ارتباط با صنعت رمزارزها روز گذشته توسط مراجع ایالتی نیویورک با همکاری شرکت بیمه سپرده‌فدرال به منظور «حفاظت از اقتصاد آمریکا» تعطیل شد.

نهادهای نظارتی مدعی هستند این بانک «ریسک سیستمیک» دارد و به همین خاطر از فعالیت آن جلوگیری کرده‌اند. ریسک سیستمیک به وضعیتی است که یک شرکت را در آستانه ورشکستگی توصیف می‌کند. صفحه فدرال رزرو اعلام کرد که تصمیم تعطیلی سیگنیچر با مشورت بیمه سپرده فدرال (FDIC) گرفته شده است تا از تاثیرات منفی بر اعتماد به بانکداری ایالت متحده جلوگیری شود و همزمان از سرمایه‌های مردم در این بانک محافظت شود.

سیگنیچر یکی از مهم‌ترین بانک‌ها در فضای رمزارزهاست و شرکت‌های مختلفی از جمله صرافی کوین بیس، شرکت وام‌دهی سلسیوس و شرکت پکسوس با آن همکاری می‌کنند.

۱- واکنش کوین‌بیس

صرافی کوین بیس در واکنش به خبر تعطیلی بانک سیگنیچر در توییتی اعلام کرد حدود ۲۴۰ میلیون دلار از دارایی‌های آن در این بانک نگه‌داری می‌شود. کوین بیس خاطرنشان کرد انتظار دارد سپرده‌اش به طور کامل بازگردانده شود.

توییت کوین بیس
منبع: توییتر

۲- واکنش پکسوس

شرکت بلاکچینی پکسوس نیز در توییتی از سپرده ۲۵۰ میلیون دلاری خود در بانک سیگنیچر خبر داد و مدعی شد یک بیمه خصوصی، بخشی از این سپرده که تحت پوشش بیمه سپرده فدرال نیست را پوشش می‌دهد.

شرکت پکسوس توییت
منبع: توییتر

۳- واکنش سلسیوس

کمیته رسمی طلبکاران شرکت سلسیوس که مسئول منافع مشتریان این پلتفرم وام‌دهی ورشکسته است، نیز در توییتی از نگهداری بخشی از وجوه خود در بانک سیگنیچر خبر داد. با این حال، این کمیته مشخص نکرد چه مقدار سپرده در این بانک دارد اما مدعی شد تمامی وجوه سپرده‌گذاران بازگردانده خواهد شد.

توییت سلسیوس
منبع: توییتر

تعطیلی بانک سیگنیچر نگرانی و ترس زیادی را در جامعه ارز دیجیتال ایجاد کرده است. در همین راستا، برخی از شرکت‌های بزرگ صنعت کریپتو اعلام کردند سپرده‌ای در این بانک ندارند و مشتریان خود را به آرامش دعوت کردند.

رابی فرگوسن (Robbie Ferguson)، یکی از بنیانگذاران پلتفرم Immutable X و میچ لیو (Mitch Liu)، یکی از بنیانگذاران شبکه بلاکچینی تتا در توییت‌های جداگانه اعلام کردند هیچ ارتباطی میان آنها و بانک سیگنیچر وجود ندارد. صرافی کریپتو دات کام نیز در توییتی به نقل از کریس مارسالک (Kris Marszalek)، مدیرعامل خود اعلام کرد هیچ سپرده‌ای در این بانک ندارد.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر نیز اعلام کرد این شرکت هیچ سپرده‌ای در بانک سیگنیچر نداشته است.

توییت تتر
منبع: توییتر

همزمان با تعطیلی اجباری بانک سیگنیچر، فدرال رزرو در بیانیه مشترکی با شرکت بیمه سپرده فدرال و وزارت خزانه‌داری از تضمین وجوه سپرده‌گذاران بانک سیلیکون ولی و بازپرداخت کامل آن خبر داد. سیلیکون ولی یکی دیگر از بانک‌های در ارتباط با صنعت رمزارزهاست که اخیرا با بحران نقدینگی مواجه شده است.

فدرال رزرو همچنین از برنامه ۲۵ میلیارد دلاری خود به منظور تضمین نقدینگی کافی بانک‌ها برای پوشش نیاز مشتریان در زمان بحران خبر داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا