رمزارز در ایران

سینا استوی به صورت تحت الحفظ آزاد شد؛ سرمایه کاربران صرافی کریپتولند چه زمانی بازگردانده می‌شود؟

سینا استوی، مالک صرافی کریپتولند و خالق توکن بریج ۱۹ آبان ۱۴۰۰ به صورت تحت الحفظ آزاد شد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از اقتصاد ۲۴، سینا استوی اکنون به صورت تحت الحفظ آزاد شده است و قرار است صرافی کریپتولند را مجددا بازگشایی کند. پس از دستگیری استوی در ۲۷ اردیبهشت ماه، سایت صرافی کریپتولند بسته و پول ریالی و رمز ارز‌های کاربران این صرافی قفل شد و هیچ یک دسترسی به حساب و دارایی خود نداشتند. البته در این مدت زمان، حسابرسی هایی صورت گرفت و اعلام شد که دارایی ها بازگردانده می‌شود اما هنوز هیچ اقدامی رخ نداده است.

وی اکنون پس از آزادی در گروه خود با یک فایل صوتی خبر آزادی خود را منتشر کرد و خبر از فعالیت توکن بریج (BRG) و انتقال به شبکه بایننس اسمارت چین را داد. در صرافی کریپتولند نیز این خبر اعلام شده است:

بازگشایی صرافی کریپتولند

اگر از جریان دستگیری سینا استوی اطلاع ندارید پیشنهاد می‌کنیم این خبر را مطالعه کنید: سینا استوی بنیانگذار توکن BRG بازداشت شد

تکلیف کاربران صرافی کریپتولند کی مشخص می‌شود؟

در گروه جدیدی که برای حامیان صرافی کریپتولند و توکن BRG تشکیل شده است به این موضوع اشاره شده است که پس از دو الی سه هفته وبسایت کریپتولند مجدد آنلاین خواهد شد و کاربران می‌توانند، اقدام به خرید فروش و برداشت موجودی ریالی یا رمز ارزی خود کنند. اما ظاهرا بازگشایی صرافی و بازگرداندن سرمایه ها زمان بیشتری ببرد.

همچنین اعلام شده است به دلیل بلوکه بودن سرمایه کاربران در این مدت زمان ۶ ماه، امتیازاتی در نظر گرفته شده که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

مساله تعجب برانگیز این است که هنوز در این گروه به تبلیغ توکن کلاهبرداری بریج پرداخته می‌شود. سایت گرداب (مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری) در خصوص توکن BRG به طور علنی اعلام کرده است که این توکن کلاهبرداری است و حال در گروه حامیان بریج تبلیغ و دعوت به حمایت از این توکن می شود و وعده بازگشت توکن BRG داده می‌شود. چگونه اجازه چنین اقداماتی داده می‌شود در حالی که همه جا اعلام شده است این پروژه و توکن BRG کلاهبرداری است.

توکن کلاهبرداری بریج

هنوز مردم ناآگاهی وجود دارند که ممکن است گول چنین پروژه هایی را بخورند. ما همیشه در میهن بلاکچین در خصوص پروژه های کلاهبرداری اطلاع رسانی کرده ایم و به صورت مقاله یا در لایو اینستاگرام به این موضوعات پرداخته ایم. شناسایی پروژه های کلاهبرداری کار دشواری نیست و امیدواریم شهروندان ایرانی کمتر در کمین چنین پروژه هایی قرار گیرند. نحوه شناسایی پروژه های کلاهبرداری را می توانید در مقالات زیر مطالعه کنید.

کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال چیست، چه انواعی دارد و چطور از آن دوری کنیم؟

لایو اینستاگرام ۱۸ فروردین؛ موضوع: چگونه پروژه‌های کلاهبرداری را تشخیص دهیم؟

به‌روز رسانی: تکذیب شایعه آزادی سینا استوی

بر اساس گزارش منتشر شده توسط خبرگزاری فارس در تاریخ ۲۶ آبان، آزادی سینا استوی صحت ندارد و او کماکان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور در بازداشت است. گروه حقیقی و قضایی خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه این شایعات را تکذیب کرده است. این در حالی است که در زمان نگارش این به‌روز رسانی، در صفحه اول سایت صرافی کریپتولند اطلاعیه‌ای منتشر شده است مبنی بر اینکه این صرافی به زودی فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه پیشتر با بیان اینکه رسیدگی به پرونده کریپتولند به صورت جدی ادامه دارد، اظهار کرده بود: در پرونده کریپتولند حدود هشت نفر بازداشت هستند و افراد زیادی در این پرونده متضرر شده‌اند. این شبکه حدود ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته است و میزان مطالبات آن‌ها بیش ۲۰۰ میلیارد تومان است. با کمک سازمان اطلاعات سپاه و دادسرای تهران اقدامات خوبی در جهت شناسایی متهمان و اموال آنها جهت توزیع بین مالباختگان صورت گرفته است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا