اخبار بیت کوین

برای اولین‌بار پس از مارس ۲۰۲۳ شاخص MVRV بیت‌کوین منفی شده است؛ معنای آن چیست؟

به اعتقاد تحلیلگران قیمت بیت‌کوین ممکن است شاهد دوره‌ تثبیت قیمت یا یک اصلاح در کوتاه مدت باشد، اما یک روند نزولی طولانی مدت در این مرحله بعید به نظر می‌رسد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت‌کوین، پیش از بهبود نسبی قیمت، تا ۵۴,۵۰۰ دلار سقوط کرد. برخی از معیارهای آن‌چین مانند MVRV (نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی) به سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهد که بیشتر احتیاط کنند. تا زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین در ۵۷,۸۹۰ دلار با ارزش بازار بیشتر از ۱.۱ تریلیون دلار معامله می‌شود.

نسبت MVRV بیت‌کوین منفی شده است

طبق گزارش On-chain College، تحلیلگر کریپتو، برای اولین بار پس از مارس ۲۰۲۳، نسبت MVRV بیت‌کوین منفی شده است. این موضوع هشدار می‌دهد که ممکن است خرس‌ها وارد بازی شوند.

گاوهای بیت‌کوین، این معیار را به دقت دنبال می‌کنند، در حالی که امیدوارند میانگین متحرک ۱ ساله را دوباره به دست بیاورند که نشانه این است که رشد قیمت به سقف‌های بالاتر ادامه پیدا می‌کند. طبق داده‌های تاریخی، باقی ماندن زیر این سطوح می‌تواند نشانه‌ نزدیک شدن به یک روند نزولی باشد. اگر نسبت MVRV بیت‌کوین بتواند خود را به بالاتر از میانگین متحرک برساند، گاوها دوباره کنترل بازار را به دست خواهند گرفت.

MVRV بیت‌کوین - منبع: Glassnode/OnchainCollege
MVRV بیت‌کوین – منبع: Glassnode/OnchainCollege

On-chain Collage اشاره کرد در حالی که بیت‌کوین در حال حاضر ضعف نشان می‌دهد، نظرات در مورد پیامدهای این موضوع برای بازار متفاوت است. این تحلیلگر گفت که این می‌تواند یک فرصت خرید فوق‌العاده باشد یا نشان‌دهنده کاهش بیشتر باشد. در حالی که دیگران به دنبال بازگشت سریع قیمت‌ها هستند، تحلیلگران در پیش‌بینی تثبیت احتمالی یا سقوط به زیر این سطح اختلاف نظر دارند، در حالی که سایر تحیلیلگران به دنبال بازگشت سریع قیمت هستند.

این تحلیلگر خاطرنشان می‌کند که در این مرحله، یک روند نزولی طولانی بعید به نظر می‌رسد.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا