اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

بایننس در لیست هشدار سنگاپور قرار گرفت

این خبر در بحبوحه افزایش نگرانی قانون‌گذاران جهان درباره فعالیت‌های بایننس منتشر شده است. نهاد پولی و مالی سنگاپور (MAS) در تاریخ ۱ سپتامبر، وبسایت بایننس را به فهرست هشدار سرمایه‌گذاری خود افزوده است. این فهرست سابقه‌ای از اشخاص بدون مجوزی را ارائه می‌دهد که ممکن است به اشتباه به عنوان افراد دارای مجوز توسط MAS در نظر گرفته شوند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، سرویس‌های بایننس آسیا (BAS)، واحد بایننس مستقر در سنگاپور، به عنوان نهادی جداگانه و مستقل فعالیت می‌کند و هیچگونه خدماتی از طریق وبسایت بایننس ارائه نمی‌‌دهد و بر بستر پلتفرمی دیگر به صورت Binanace.sg اجرا می‌شود. در ماه ژوئن، MAS گفت در حال برنامه‌ریزی برای بررسی عملکرد BAS به منظور اخذ مجوز تحت قانون سرویس‌های پرداختی است. بایننس قبلا در ماه فوریه ۲۰۲۰، فعالیت تحت این قانون را درخواست داده بود. MAS تاکنون در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

طبق گزارشات، بایننس طی ماه‌های اخیر تحت سختگیری شدید از جانب قانونگذاران جهان بوده است و هشدارهایی از جانب نهادهای کشورهایی نظیر انگلستان، آمریکا، کانادا، ژاپن، ایتالیا، تایلند و سایر کشورهای صادر شده است. بایننس چندین بار تعهد خود مبنی بر همکاری با قانونگذاران را اعلام کرده است.

حال در گزارشی دیگر به نظر می‌رسد Binance.US در صدد اجرای دوره جذب سرمایه خصوصی طی دو ماه آتی است تا بتواند خود را از بایننس مستقل کند.

طبق گفته چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس، صرافی واسطه بایننس در آمریکا به نام Binance.US به دنبال عرضه اولیه عمومی (IPO) در سال ۲۰۲۴ است.

بایننس آمریکا

بایننس آمریکا در صدد اجرای دوره جذب سرمایه خصوصی بزرگی طی دو ماه آتی است. ژائو در تاریخ ۱ سپتامبر طی مصاحبه با نشریه فناوری The Information گفت این دوره جذب سرمایه به Binance US امکان می‌دهد تا مستقل‌تر از صرافی اصلی بایننس شود.

چانگ پنگ ژائو مطمئن است که این صرافی رمز ارز بین‌المللی از سرکوبی توسط قانونگذاران جهان عبور خواهد کرد و Binance US طی سه سال آتی به سمت ارائه سهام خود در بازار بورس پیش خواهد رفت. ژائو در این خصوص گفت بایننس آمریکا همان مسیری را پیش خواهد گرفت که کوین‌بیس طی کرده است. وی افزود که بایننس در سال گذشته ۸۰۰ میلیون الی یک میلیارد دلار سود کسب کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا