اخبار اتریوم

۶ شرکت مدیریت دارایی درخواست راه‌اندازی ETF آتی اتریوم را ثبت کردند

۶ شرکت مدیریت دارایی از جمله گری اسکیل (Grayscale) و ون‌اک (VanEck) روز گذشته درخواست خود را برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی (ETF) آتی اتریوم به کمیسیون بورس آمریکا ارسال کردند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، این درخواست‌ها پس از آن فرستاده می‌شوند که بلک راک (BlackRock)، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین خبر داد و درخواستی را به کمیسیون بورس ارسال کرد.

برخی از این شرکت‌ها در ماه می نیز درخواست خود را به کمیسیون بورس ارسال کرده بودند. با این حال، در درخواست‌های جدید این شرکت‌ها تغییراتی اعمال شده است.

درخواست شرکت‌های مدیریت دارایی برای راه‌اندازی ETF آتی اتریوم - منبع: توییتر
درخواست شرکت‌های مدیریت دارایی برای راه‌اندازی ETF آتی اتریوم – منبع: توییتر

درخواست شرکت گری اسکیل شامل راه‌اندازی دو ETF یکی برای بیت کوین و یکی برای قراردادهای آتی اتریوم است. ETF آتی اتریوم گری اسکیل در قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

پرونده گری اسکیل در کمیسیون بورس نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد برای ETF آتی خود از قراردادهایی که کمترین زمان تا تاریخ سررسید را دارند، استفاده کند. علاوه بر این، متن درخواست گری اسکیل نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد قراردادهای آتی را پیش از رسیدن تاریخ سررسید آنها ببندد و با قراردادهای جدیدتری جایگزین کند.

شرکت وولتیلیتی شرز (Volatility Shares) نیز قصد دارد یک ETF آتی برای اتریوم راه‌اندازی کند که بر مبنای قراردادهای مبتنی بر تسویه نقدی (cash-settled) آتی در بورس کالای شیکاگو فعالیت می‌کند. در متن درخواست این شرکت، تاکید شده که این صندوق به طور مستقیم در اتریوم سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

بر اساس این درخواست، شرکت وولتیلیتی شرز قصد دارد به عنوان یک خریدار در قراردادهای مبتنی بر تسویه نقدی آتی اتریوم فعالیت کند. در قراردادهای مبتنی بر تسویه نقدی معمولا در صورت افزایش قیمت، طرف مقابل به خریدار پول نقد پرداخت می‌کند. در سمت دیگر اگر قیمت کاهش یابد، خریدار به طرف مقابل مبلغی را می‌پردازد.

شرکت ون‌اک نیز به دنبال راه‌اندازی صندوق ETH آتی اتریوم است. استراتژی ون‌اک به این شکل است که ارزش قراردادهای آتی که در آن سرمایه‌‌گذاری شده ۱۰۰٪ برابر با کل دارایی‌های صندوق باشد.

شرکت پروشرز (ProShares) نیز قصد دارد یک ETF آتی فروش استقراضی برای اتریوم راه‌اندازی کند. این صندوق، در قراردادهای آتی روزانه اتریوم سرمایه‌گذاری خواهد کرد و با ضرر شاخص S&P CME Ether Futures سود خواهد برد. به بیان ساده، ارزش قراردادهای صندوق پروشیرز هرچقدر شاخص مذکور در طول یک روز ریزش داشته باشد افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا