اخبار خارجی

بررسی ۶ دلیل اصلی که باعث کاهش قیمت بیت کوین به ۱۶۵۰۰ دلار شد

قیمت بیت کوین طی ۳ روز گذشته نزدیک به ۳۰۰۰ دلار ارزش خود را از دست داده است و در حال حاضر در محدوده ۱۷۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

در حالی که بسیاری از تریدرها در این کار سهم داشتند اما، شش دلیل وجود دارد که از دلایل اصلی این کاهش قیمت هستند.

دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین

۱. بحث قانون‌گذاری استیون منوچین

کاهش سرعت حرکت صعودی، پس از ابراز نگرانی‌های مدیر عامل Coinbase، برایان آرمسترانگ در مورد استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه داری وزارت خارجه آمریکا که با عجله در مورد قانون‌گذاری کیف‌پول ارزهای دیجیتال ، ابراز نگرانی می‌كند.

اگر این مقررات در حوزه کریپتو ظاهر شود، میراث وحشتناکی خواهد بود و تأثیرات منفی طولانی مدت برای ایالات متحده دارد. در اوایل اینترنت نیز افرادی بودند که خواستار تنظیم آن مانند شرکت‌های تلفن بودند. خدا را شکر که این اتفاق نیافتاد

منوچین، که شخصاً توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ به وی گفته شده است، دنبال” بیت کوین برود، در مورد خطرات مرتبط با رمز ارزها بسیار صریح است.

۲. اصلاح درست در نزدیکی بیشترین مقدار قیمت بیت کوین تا کنون

در تاریخ ۲۵ نوامبر، قیمت بیت کوین بار دیگر نتوانست به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۹۶۶۶ دلار برسد در حالی که کمتر از یک درصد با آن فاصله داشت.

ارز دیجتال برتر دنیا در ساعت ۱۳:۵۰ این روز به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۰ یعنی ۱۹۴۹۰ دلار رسید تا اینکه ۵ دقیقه بعد فوراً به ۱۹۱۳۱ دلار بازگشت.

اصلاح قیمت بیت کوین

۳. سود دهی بیش از حد بازار معاملات آتی

نرخ سود مالی در صرافی‌های برتر که معاملات آتی ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند، اخیراً در حال افزایش است.

داده های Bybt نشان می‌دهد، در نتیجه سودهای بیش از حد مجاز، این اصلاح قیمت صورت گرفته و کل سود باز بیت کوین ۱۳.۶۹ درصد کاهش یافت.

۴.آمار اجتماعی بالا

طبق پلتفرم تجزیه و تحلیل حوزه کریپتو Santiment، آمار اجتماعی بیت کوین اخیراً در حال افزایش است، که نشان می‌دهد جمعیت خرده فروشی سرانجام در معرض FOMO قرار گرفتند.

یک روز قبل از اصلاح قیمت، پس از جلب توجه بیشتر مردم به واسطه افزایش قیمت بیت کوین، میزان سرچ کلمه بیت کوین در جستجوگرها که به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۰ رسید.

گوگل و بیت کوین

۵. نهنگ‌ها کوین‌های خود را وارد صرافی‌ها کردند

مدیر عامل CryptoQuant آقای Ki Young Ju، خاطرنشان کرد که نهنگ‌های بیت کوین چند ساعت قبل از سقوط قیمت بیت کوین ، شروع به واریز BTC‌های خود به صرافی‌های ارزهای دیجیتال کردند.

با این حال، او هنوز هم یادآوری می‌کند که اندیکاتورهای بلند مدت زنجیره ای همچنان صعودی هستند.

۶. کاهش فعالیت شبکه

با توجه به داده‌های خبرگزاری CNBC، اخیراً رشد آدرس‌های بیت کوین بسیار زیاد شده است.

در همین حال، وبسایت Santiment نیز به کاهش تعداد آدرس‌های فعال روزانه (DAA) اشاره می‌کند که معمولاً یک نشانه نزولی است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا