اخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

برای انجام تراکنش ها از تلفن همراهتان استفاده کنید!

سامسونگ غول تکنولوژی کره جنوبی اعلام کرد که چرا گوشی های هوشمند نسبت به لپ تاپ ها از لحاظ امنیت دستگاه های بهتری برای تراکنش های کریپتوکارنسی می‌باشند. در واقع صحبت درباره روش های متفاوت ذخیره و نگهداری داده ها می‌باشد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

سامسونگ اذعان داشته است که به دلیل سیستم محیط اجرایی قابل اعتماد (TEE)، گوشی های هوشمند نسبت به لپ تاپ ها و سایر تجهیزات از امنیت بسیار بیشتری برخوردارند. TEEسیستمی در گوشی های هوشمند می باشد که حافظه و محل ذخیره سازی مخصوص به خود را دارد و جدا از دستگاه می‌باشد. این امر باعث می‌شود که کسی نتواند به سیستم اجرایی TEE دسترسی پیدا کند. TEE از ایجاد تغییرات بر روی حافظه سیستم جلوگیری می‌کند و در مقابل هرگونه هک شدن ایمن می‌باشد.

جوئل اسنایدر ، یکی از مشاوران ارشد IT سامسونگ بیان کرد که اگر کسی بخواهد گوشی تلفن همراه را هک کند، تنها می‌تواند به سیستم عامل گوشی دسترسی پیدا کند اما هرگز به سیستم اجراییTEE نفوذ پیدا نمی‌کند. اسنایدر ادامه داد:

به این دلیل است که گوشی های هوشمند نسبت به لپتاپ ها و رایانه ها برای دسترسی به کیف پول ارز دیجیتال از مزیت و برتری بیشتری برخوردارند. بدون وجود قابلیت TEE ، کلیدهای خصوصی بسیار آسیب پذیر می‌شوند. نکته مهم در این خصوص این است که توسعه دهنده مبتدی کیف پول ممکن است تصمیم بگیرد که کلیدها را در حافظه داخلی معمول گوشی تلفن همراه ذخیره کند، که در این صورت محافظت بیشتری هنگام استفاده از پلتفرم گوشی هوشمند مورد نیاز است. یا در مورد دیگر ممکن است کیف پول خود یک بدافزار باشد که در این صورت هیچگونه امنیتی وجود ندارد. اما با داشتن یک ‌کیف پول مناسب که از مزایای TEE گوشی های هوشمند بهره می برد، جایی بهتر از گوشی های هوشمند برای ذخیره و نگهداری پول شما وجود ندارد.

سیستم های TEE مستقل از دستگاه هایی هستند که بر بستر آنها عمل می‌کنند و قادر به پردازش تراکنش ها به صورت زنجیره آفلاین می‌باشند. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کورنل به سرپرستی پروفسور اِمین گان سیرر ، اکوسیستم و پردازنده (CPU) های جدیدی برای گوشی های هوشمند طراحی کرده اند. این تیم تکنولوژی جدیدی به اسم تیچان (Teechan)  را بر روی TEE  نصب کرده اند. این تکنولوژی اتصال تراکنش هایی را امکان پذیر می کند که برای پرداخت های زنجیره آنلاین به تراکنش های بزرگتری تبدیل می‌شوند و راه حل جدیدی بر اساس این محیط اعتماد پذیر ایجاد می‌کند. با وجود این تکنولوژی جدید، بیش از ۲۴۸۰ تراکنش در ثانیه می‌تواند پردازش شود.

طبق صحبت های سیرر، این فناوری برای ایجاد شبکه های مطمئن رایانه ای بهترین گزینه می‌باشد. کاربران می توانند متوجه شوند که سایر افراد از چه پروتکلی استفاده می‎کنند و این موضوع پیشرفت چشمگیری برای این صنعت می‌باشد و باعث می‌شود که کاربران از افراد مشکوک و جعلی دوری کنند. در مقابل، لپ تاپ ها از واحدهای ذخیره سازی دائمی نظیر هارد یا SSD ها استفاده می‌کنند. هکرها می‌توانند به آسانی وارد این تجهیزات شده و اطلاعات با ارزش را سرقت کنند.

سامسونگ یک شرکت چند ملیتی کره ای می‌باشد که دفتر اصلی آن در شهر سئول قرار دارد. سامسونگ که در صنعت تجهیزات الکترونیکی پیشرو می‌باشد، به جامعه کریپتو وارد شده و به پیشروهای این بازار که از تکنولوژی بلاک چین استفاده می‌کنند، پیوسته است. سامسونگ SDS که شرکت فرعی در حوزه IT، سامسونگ می‌باشد، پلتفرمی بر بستر بلاک چین پیش از این اتفاق منتشر کرده بود. چندی پیش نیز سامسونگ با CopPay شروع به همکاری کرد. این شرکت فین تک (فناوری مالی) اروپایی در زمینه پردازش پرداخت ها فعال است و هفت ارز دیجیتالی را در فهرست پشتیبانی قرار داده است.

منبع
coinspeaker

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا